Ebelere Hemşirelik Yetkisi

EBELERE HEMŞİRELİK YETKİSİ

Ebelere Hemşirelik Yetkisi
16 Temmuz 2012 Pazartesi 22:27

12 Temmuz 2012 tarihli Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşlarının Teşkilat ve Görevleri Hakkında KHK ile Bazı Kanun ve KHK’larda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun birçok yeni düzenleme getirmiştir. 6354 sayılı Kanunun 23. maddisi ile 6283 sayılı hemşirelik kanununa geçici 3. madde eklenmiştir. Buna göre bu maddenin yürürlüğe girdiği tarih itibari ile (12 Temmuz 2012) ebelik diplomasına sahip olduğu halde en az 3 yıldan beri yataklı tedavi kurumları ile ağız ve diş sağlığı merkezlerinde fiilen hemşirelik görevi yaptığını resmi belge ile belgelendiren ve bu maddenin yürürlüğe girdiği tarihten itibaren 3 ay içerisinde talepte bulunanlar, hemşirelik yetkisi ile görevlerine devam edecekleri belirtilmektedir. Bu durumda bu haktan yararlanmak isteyen ve durumu uygun olan ebelerin aşağıdaki dilekçe ile kurumlarına başvurmaları gerekmektedir.

 

……………………………………….BAŞHEKİMLİĞİ’NE

                                                                                             ………….

 Halen hastanenizde ebe kadrosunda görev yapmaktayım.

 12 Temmuz 2012 tarihli Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşlarının Teşkilat ve Görevleri Hakkında KHK ile Bazı Kanun ve KHK’larda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun birçok yeni düzenleme getirmiştir. Bu düzenlemeler içinde;

 6354 sayılı Kanunun 23. maddisi ile 6283 sayılı hemşirelik kanununa geçici 3. madde eklenmiştir. Buna göre bu maddenin yürürlüğe girdiği tarih itibari ile (12 Temmuz 2012) ebelik diplomasına sahip olduğu halde en az 3 yıldan beri yataklı tedavi kurumları ile ağız ve diş sağlığı merkezlerinde fiilen hemşirelik görevi yaptığını resmi belge ile belgelendiren ve bu maddenin yürürlüğe girdiği tarihten itibaren 3 ay içerisinde talepte bulunanlar, hemşirelik yetkisi ile görevlerine devam edecekleri belirtilmektedir.

 Yukarıdaki yasal düzenlemeye dayanarak bu haktan yararlanmak istiyorum.

 

Gereğinin yapılmasını arz ederim. …/…/2012

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.