Ebe Ve Hemşirelerin 2014 Yılı Maaşları..

Sağlık Hizmetleri Sınıfına dahil "ebe" ve "hemşire" kadrolarında, çeşitli öğrenim seviyelerinde sağlık bilimleri eğitimi görmüş personel istihdam edilebilmektedir.

Ebe Ve Hemşirelerin 2014 Yılı Maaşları..
24 Aralık 2013 Salı 17:34

Kamu kurum ve kuruluşlarında ebe ve hemşire kadrolarında görev yapanlardan özellikle sağlık bilimleri lisansiyeri olmayanlar, ek göstergelerinin düşük olması nedeniyle aylık ücretlerinin ve emekli aylıklarının düşük seviyede kalmasından yakınmaktadırlar.
 
Sağlık bilimleri alanında önlisans mezunu olan "ebe" ve "hemşire" unvanlı kadrolarda görev yapanların, 2014 yılı için memur maaşlarında yapılması öngörülen artışlara ilişkin belirlemelere göre, alacakları aylık net ücretlerin, ilgililerin derece ve kademeleri ile hizmet yıllarına göre gösterdiği değişimi görebilmek amacıyla, ulaşılan sonuçlara aşağıdaki tabloda yer verilmiştir.
 
Tabloda belirtilen rakamlar, söz konusu personelin 2014 yılında alacağı en yüksek aylık ücretler olup, Gelir Vergisi kesinti dilimindeki değişmeye bağlı olarak, ilerleyen aylarda alınacak ücret miktarında da azalma olacaktır.
 
Çalışmamızda, hizmet yılları itibariyle ulaşabilecek derece ve kademeler tahmini olarak alındığından, hizmet yıllarına karşılık gösterilen derece ve kademelerde personele göre farklılıklar görülebilecektir.
 memurunyeri.com-saglik-memuru-2014-maaslari
NOT: Hesaplamalarda;
 
**2014 yılı maaş hesabında, 2013 yılı ikinci 6 ayı için geçerli olan katsayılara 175 TL brüt taban aylık miktarı dahil edilmiş ve 78,91 TL asgari geçim indirimi kullanılmıştır.
 
**Aile yardımı bakımından, bekar ve çocuksuz personele göre değerlendirme yapılmıştır.
 
**Kalkınmada öncelikli yerlerde görev yapmaktan kaynaklı ek özel hizmet tazminatı ödemeleri dikkate alınmamıştır.
 
**Sendika aidatı ve toplu sözleşme ikramiyesi ödemesi dikkate alınmamıştır.
 
**Gelir Vergisi oranı %15 olarak uygulanmıştır.
 
**Sabit döner sermaye ödemesinden Gelir Vergisi kesintisi yapılmamıştır.
 
**5 yıl ve daha az hizmeti olan personelin 30.09.2008 tarihinden sonra göreve başladıkları varsayılarak sosyal güvenlik kesintileri buna göre hesaplanmıştır.

memurunyeri.com
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.