Düzce'de Sağlıkçı Sorunları Kik Toplantısında Görüşüldü

Düzce Şubemiz yetkili sendika olarak, Düzce Üniversitesinde yapılan Kurum İdari Kurulu toplantısına katılarak, çalışanların taleplerini gündeme getirdi.

Düzce'de Sağlıkçı Sorunları Kik Toplantısında Görüşüldü
26 Kasım 2011 Cumartesi 18:16

Sağlık Sen Haberi;

Düzce Şubemiz yetkili sendika olarak, Düzce Üniversitesinde yapılan Kurum İdari Kurulu toplantısına katılarak, çalışanların taleplerini gündeme getirdi.
 

Toplantıya; Üniversiteyi temsilen Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, İdari Mali İşler Daire Başkanlığından Şube Müdürü Suat Bozdemir, Strateji Daire Başkanlığından Şube Müdürü Salim Güven, Enstitü Sekreteri Reşat Ekinci, Araştırma Uygulama Hastanesini temsilen ise Başhekim Yardımcısı Doç.Dr.Öner Abidin Balbay ile birlikte Sağlık-Sen'i temsilen Şube Başkanı Bülent Güleç ve Üniversite Hastanesi İş Yeri Temsilcileri Nefise Esen ve Cem Arslan katıldı.
Şubemiz tarafından gündeme getirilen talepler doğrultusunda şu kararlar alındı:

1-Yetkili sendika için hastane ek hizmet hizmet binasında bir oda verildiği. Yeni Hastane Ana Hizmet Binasında bir oda tahsis edilebilmesi için ilgili Hastane Mekanlarının Verimli ve Etkili Kullanılmasının İyileştirilmesi Komisyonunun değerlendirmesi sonucuna göre planlama yapılmasına.

2-Mazeret izinlerinin yıllık izine mahsup olarak değil, mazeret izni olarak verilmesine, Yıllık izinleri le ilgili 657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 102 nci maddesinin titizlikle uygulanması için hastane idaresinin konu ile ilgili olarak uyarılması için gereğinin yapılmasına,
3-Çalışanların eşit muamele edilmesi ve eşit çalışma şartlarının sağlanması konusunda gerekli titizliğin gösterilmesine, taslak aşamasında olan Hemşirelik Hizmetleri Müdürlüğü yönergesinin Senato tarafından kabul edilmesinden sonra taleplerin (Hemşirelikte branşlaşmanın sağlanması, Servis sorumlu hemşirelerinin çalışma saatlerinin 08:00-16.00 şeklinde belirlenmesinin sağlanması, Ambülans icaplarının ATT'ler ve Acil servis çalışanları tarafından tutulması vb.) değerlendirilmesine.

4-Sendika üyeliğinden ayrılan personel ile ilgili yazışmaların sendika merkezlerine eş zamanlı olarak bildirilebilmesi için tüm Harcama Yetkililiklerine bir yazı ile yasal mevzuatın bildirilmesine.

5- Döner Sermaye Katkı Payı alan Akademik ve İdari tüm personele ücretsiz yemek yeme hakkı verilmesi için Hastane Başhekimliğine başlatılan çalışmaların hızlandırılmasına.

6- Döner Sermaye İşlemlerinin Medula sisteminde kesinleştirilmesinden sonra, her ayın 10'na kadar kesinleştirme işleminin yapılmasına, her ayın 15' ine kadar kesinleştirme yapılmamışsa anabilim dalı başkanının yetkili kılınması hakkındaki Yönetim Kurulu Kararının uygulanmasının devamına, üniversite web sayfasında ödemeden üç gün önce ödeme yapılacağının duyurulması hususunda Döner Sermaye İşletme Müdürlüğü'ne öneride bulunulmasına.

7- Kurumun ihtiyaçları kapsamında görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavlarının yılda bir kez yapılması için gerekli çalışmaların başlatılmasına,

8- Kurumun kadro durum ve ihtiyaçları çerçevesinde becayiş ve/veya kurumlar arası nakil taleplerini değerlendirmeye yönelik olarak belirlenecek kriterler doğrultusunda Hastane İnsan Kaynakları Planlama Komisyonuna alt yapı oluşturmak üzere öneride bulunulmasına,

9- Döner Sermaye Katkı Payının hesaplanmasında kullanılan E puanının hesaplanmasında Sağlık personeli dışında çalışan geçici süreyle veya sürekli çalışan sağlık personeli ve sağlık personeli olmayan personelleri de kapsaması talebinin Komisyon Üyelerini Değerlendirme (E Puanı) Komisyonuna gönderilmesine.

10- Servisler için personel ikamet yeri ve çıkış yerine ilişkin veri tabanı oluşturulmasına, servis hizmetinin denetiminin yapılmasına ve 2012 yılı bütçe imkânlarına göre servis sayısının arttırılmasına çalışılmasına.

11-Hastane yemek listelerinin web ortamında duyurulmasına. Kahvaltıların sunum hizmetinin iyileştirilmesi için gerekli Başhekimlik nezdinde girişimin yapılmasına,

12-Üniversitemiz paydaşlarının faydalanabilmesi ve personellerimizin çalışma saatleri dışında kullanabilmesi için Hastane otoparkındaki bank sayısının artırılması için gerekli çalışmaların başlatılmasına,

13-Güvenlik görevlisi sayısının, verimli kullanılmasının denetlenerek bütçe imkanları ve ihtiyaçlar dikkate alındığında ihtiyaç olduğu tespit edilirse arttırılmasının sağlanmasına.

14-Yasal olarak yılda iki defa yapılan kurum idari kurulu toplantılarının faydalı olduğu, kurum idare ve personel iletişim ve etkileşimini artırdığı gözlemlendiğinden; yasal zorunluluk dışında kurum idari kurulunun 19 Ocak 2012 Perşembe günü saat 11:00 tekrar toplanmasına,

15-Hastane Özel oda ücretlerinde personel ve birinci derece yakınlarına yapılacak indirimin yönetim kuruluna sunulmasına.
16-Özellikle tıpta uzmanlık öğrencilerinin genel sorunları ile öğretim üyelerinden memnuniyet ve iletişim düzeylerini değerlendirmeye yönelik bir anketin yapılmasına.

17-Hastane içindeki kantinin 24 saat çalışması, fiyatlarının da kurum personeli için güncellenmesinin sağlanması ve günün belirli saatlerinde seyyar kantinin hastane binası içinde dolaşmasının konularının tedarikçi ile Başhekimlik arasında görüşülerek hizmetin verilmesi için gerekli çalışmanın başlatılmasına.
 
Düzce Şube Başkanı Bülent Güleç alınan kararlarla ilgili şunları söyledi:

Daha önceki Kurum İdari Kurul toplantılarında alınmış olan kararların çoğunun hayata geçirilmiş olmasından dolayı çalışanların memnuniyeti artmıştır. Şube Yönetim kurulu olarak bizlerde Üniversite hastanesi çalışanları adına Düzce Üniversitesi ve Hastane yönetimine teşekkür ediyoruz.
 

Bu Kurum İdari Kurul toplantısı öncesinde temsilcilerimizin hastane bünyesindeki tüm servisleri dolaşarak çalışanların taleplerini yazılı olarak alması neticesinde toplantı gündem maddeleri oldukça fazla olmuştur.Çalışanların haklı taleplerini toplantıda gündeme getirdiğimizde her ne kadar fazla da olsa bütün taleplerimiz Üniversite yönetimince kabul görmüş ve bütün taleplerimiz yerinde bulunarak karara bağlanmıştır.Ayrıca Kurum İdari Kurul toplantılarının Üniversite ve Hastane yönetimi ile çalışanlara fayda getirmesinden hareket ile,sonuçlarının değerlendirilmesi için toplantıya başkanlık eden Rektör Yardımcısı Prof.Dr.Nigar Demircan Çakar tarafından 2012 yılı Ocak ayında tekrar toplantı yapılması önerisi de alınan kararların içerisinde yer almıştır.

Kurum İdari Kurulu toplantılarına başkanlık ettiğinden bu güne toplantılarda çalışanlar adına gündeme gelen konuların üzerinde titizlikle durarak çalışanlar lehine karar alınmasındaki katkıları ve alınan kararları önemle takip ederek uygulamaya geçmesindeki özverili çalışmalarından dolayı Rektör Yardımcısı Prof.Dr.Nigar Demircan Çakar'a özellikle teşekkür ediyor,alınan kararların tüm üniversite hastanesi çalışanlarına hayırlı olmasını diliyoruz 
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.