Döner Sermaye payları Yükseltildi...

Döner Sermaye payları Yükseltildi...
18 Haziran 2015 Perşembe 13:11

Antalya Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. Necat Yılmaz , birliğe bağlı sağlık tesislerinde çalışan sağlık personelinin döner sermayeden aldığı payın, Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde yüzde 45'lere, Antalya Atatürk Devlet Hastanesi ve ilçe hastanelerinde yüzde 50'lere yükseltildiğini bildirdi.Bu Konuyla ilgili şu açıklamalarda bulundu;
“... kurumuna kazandıran personelin hakkı yine personele teslim edilmiştir”.
Gece gündüz demeden aktif bir tempoda çalışan sağlık çalışanlarımız göstermiş oldukları gayretli ve özverili çalışmaları ile hem bir kamu görevini yerine getirmenin onur ve şeref verici manevi hazzını yaşarken, hem de iş koşulları içerisinde çeşitli sorunlarla yüz yüze gelmenin üzücü gerginliğine ve motivasyonlarına yansıyan olumsuz etkilerine maruz kalmaktadırlar. Kimi zaman hastalıklar karşısında bazı tehlikeli durumlarla karşı karşıya kalmakta, kimi zaman yoğun tempolarından anne ve babalarının, eşlerinin, çocuklarının, dostlarının yanında olamamaktadırlar. Bunlar üstelik yaşanılanların sadece bir kısmı her zaman işler yolunda gitmeye bilmekte yeri gelince acı bir haberi hasta yakınına söylemek zorunda kalmakta bu durumlarda karşı taraftan gelecek her türlü tepkiye de hazırlıklı olmak gibi gerçekten ciddi problemlerle karşılaşabilmektedirler. Tüm bu problemler sağlık çalışanları üzerinde motivasyon eksikliğini ve tükenmişliği beraberinde getirmektedir. 
Sağlık sisteminin alt birimlerinden yükselerek yöneticilik konumuna gelen ve sahalarda çalışan personelin yaşadıklarını yakinen bilen ve yaşayan yöneticiler olarak sağlık çalışanlarımızın emeklerinin karşılığının gerek çalışma koşullarının iyileştirilmesi şeklinde, gerek dertlerinin dikkate alınarak dinlenilmesi ve çözüm üretilmesi şeklinde, gerekse de gelirlerinin hakkaniyete uygun en üst düzeyden kendilerine verilmesi şeklinde karşılık bulması gerektiğine inanmaktayız. Bu çerçevede Antalya Kamu Hastaneleri Birliği’ne bağlı sağlık tesislerinde çalışan sağlık personellerinin döner sermayeden almış oldukları pay son 5 aylık dönemi kapsayan süre içerisinde Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde %45’lere, kazanılan gelir baz alınarak Antalya Atatürk Devlet Hastanesi ve ilçe hastanelerde %50’lere yükseltilmiştir. Bu durum ise personeller üzerinde çalışma motivasyonunu artırmış, sağlık hizmetlerinde kaliteyi de şüphesiz olumlu yönde etkilemiştir. Geçen 5 aylık süre içerisinde sağlık tesislerinde alın terini dökerek çalışan, kurumuna kazandıran personelin hakkı yine personele teslim edilmiştir. Bu hakkaniyetli gelir paylaşımı personellerimiz tarafından takdir görmüş ve personellerimiz teşekkürlerini iletmişlerdir. 
Şu hiçbir zaman unutulmamalıdır “Sağlık Çalışanı Mutlu Olmazsa Sağlıkta Dönüşüm Tam Anlamıyla Mümkün Olmaz”.
Prof. Dr. Necat YILMAZ
Genel Sekreter

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.