Doktorlar Arası Bıçaklı Kavgada Hemşire Başka Hastanede Görevlendirilecek...

Doktorlar arası bıçaklı kavgada hemşire başka hastanede görevlendirilecek

Doktorlar Arası Bıçaklı Kavgada Hemşire Başka Hastanede Görevlendirilecek...
Antalya Sağlık Müdürü Adem Bilgin, Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde doktorlar arasında yaşanan bıçaklı kavga olayında adı geçen hemşirenin geçici olarak farklı bir hastanede görevlendirileceğini söyledi.

Bilgin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde aynı hemşireye aşık oldukları gerekçesiyle çıkan tartışmada, doktor Gökhan Kars tarafından karnından bıçaklanan, aynı hastanede görev yapan doktor Muhammet İkbal Şaşmaz'ın tedavisine yoğun bakım servisinde devam edildiğini belirtti.

Bilgin, Şaşmaz'ın sağlık durumunun ciddiyetini koruduğunu bildirdi.Olaya adı karışan hemşire Ş.A.'nın ise başka bir hastanede geçici olarak görevlendirilmesi yönünde bir talebinin olduğunu dile getiren Bilgin, "Olayda adı geçen hemşire kendi talebi üzerine geçici olarak il içinde başka bir hastanede görevlendirilecek. Henüz hangi hastanede görevlendirileceği netlik kazanmadı" diye konuştu.

Bilgin, hemşirenin başka bir ile tayin edilmesinin ise Sağlık Bakanlığı'nın tasarrufunda gerçekleştirilebileceğini kaydetti.

Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde görev yapan doktorlardan Muhammet İkbal Şaşmaz ile arkadaşı Gökhan Kars, 2 Haziran gecesi mesailerinin ardından Şaşmaz'ın otomobiliyle Muratpaşa ilçesindeki Meltem Mahallesi'ne gitmiş, burada otomobilde tartışmaya başlamışlardı.

Tartışmanın kavgaya dönüşmesi üzerine Kars'ın bıçakla karnından yaraladığı Şaşmaz, görev yaptığı hastanede tedavi altına alınmıştı. Gözaltına alınan Kars ise çıkarıldığı mahkemece tutuklanmıştı. YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Haberler
Personel Sağlık
Personel Meb
Hemşire Forması