Doktora Zorla Senet İmzalatan Hemşireye 10 Yıl Hapis

Adana'da bir doktor hemşire tarafından zorla senet imzalatıp, parası ve kredi kartlarını da hemşirenin arkadaşları tarafından gasp edildiği iddia edildi. Mahkeme tarafından hemşire ve arkadaşlarına 10'ar yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Doktora Zorla Senet İmzalatan Hemşireye 10 Yıl Hapis
 Adana'da bir doktora zorla senet imzalatıp, parasını ve kredi kartlarını, 4 arkadaşına gasp ettirdiği iddiasıyla yargılanan hemşire ve 3 arkadaşı ''nitelikli yağma'' suçundan 10'ar yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Adana 9. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın karar duruşmasına, müşteki, sanıklar ve avukatlar katıldı.sağlık personeli

Tutuksuz yargılanan sanıklardan hemşire M.M. (25) suçlamayı kabul etmezken, son savunmasında ''Doktor ile aynı tıp merkezinde çalışırken tanıştık ve arkadaş olduk. Kendisinden hamile kaldım, çocuğumu zorla aldırdı. Şu an mezarının bile nerede olduğunu bilmiyorum. İsteseydim o zaman para alırdım. sağlık personeli Senetten de haberim yok'' diye konuştu. Diğer sanıklar da iddia edilen suçlamaları kabul etmedi.Mahkeme heyeti sanıklardan S.Y.'nin (35) tüm suçlardan beraatine karar verirken, hemşire M.M. ile E.D (33), M.T (34) ve T.O.D'yi (32), nitelikli yağma suçundan 10'ar yıl hapis cezasına çarptırdı.

- Olay

Merkez Seyhan İlçesi'ndeki özel bir tıp merkezinde çalışan doktor S.S (50), 23 Şubat 2013'de savcılığa verdiği dilekçede hemşire arkadaşı M.M. ile onun 4 erkek arkadaşının kendisini silahla tehdit edip 500 lirası ile kimlik ve kredi kartlarını gasp ettiğini, sanıkların ayrıca kendisine 70 bin liralık senet imzalattıklarını ileri sürerek şikayetçi olmuştu. haberin devamı için tıklayınYORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Haberler
Personel Sağlık
Personel Meb
Hemşire Forması