Doktora 'görevi Kötüye Kullanma' Davası

İddianamede Prof. İdrisoğlu hakkında "görevi kötüye kullanmak" suçundan 6 aydan 2 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı. Prof. Dr. idrisoğlu, böyle bir olayı hatırlamadığını söyledi.

Doktora 'görevi Kötüye Kullanma' Davası
İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Nöroloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Halil Atilla İdrisoğlu'nun, muayene etmediği bir hastaya tanı koyarak ilaç parasından muafiyet raporu hazırladığı iddia edildi. Bunun üzerine Prof. İdrisoğlu hakkında soruşturma başlatan savcılık, "görevi kötüye kullanma" suçundan 2 yıla kadar hapis istemiyle dava açtı.Savcılığın hazırladığı iddianameye göre; Prof. Dr. Halil Atilla İdrisoğlu, şikâyetçi Saide Korkmaz'a, hastanede poliklinik kaydı bulunmadığı ve muayene dahi etmediği "hiper-tansiyon-periferikdiabet-serebrovasküler" hastalığı tanısını koydu.

Prof. İdrisoğlu daha sonra bu hastalıklara yönelik ilaç katılım parasından muafiyet raporu düzenleyerek imzaladı. Durumu öğrenen Saide Korkmaz ve Sosyal Güvenlik Kurumu İstanbul İl Müdürlüğü, Prof. İdrisoğlu'ndan şikâyetçi oldu. İddianamede Prof. İdrisoğlu hakkında "görevi kötüye kullanmak" suçundan 6 aydan 2 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı. Prof. Dr. idrisoğlu, böyle bir olayı hatırlamadığını söyledi. YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Haberler
Personel Sağlık
Personel Meb
Hemşire Forması