Doktor Olamadı, 'hırsız' Oldu

Hasarlı araçların motor şaşe numaralarıyla belge düzenleyip, çaldıkları otomobilleri sattıkları öne sürülen 8 kişi gözaltına alındı. Konuyla ilgili 12 çalıntı otomobil ele geçirildi. Ağabeyi ile birlikte organizasyonu sağladığı...

Doktor Olamadı, 'hırsız' Oldu
Hasarlı araçların motor şaşe numaralarıyla belge düzenleyip, çaldıkları otomobilleri sattıkları öne sürülen 8 kişi gözaltına alındı. Konuyla ilgili 12 çalıntı otomobil ele geçirildi. Ağabeyi ile birlikte organizasyonu sağladığı anlaşılan Celal T.’nin (49) tıp fakültesinden atıldıktan sonra hırsızlık yapmaya başladığı öne sürüldü.

Asayiş Şube Müdürlüğü Oto Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri, daha önce oto hırsızlık suçundan 40 defa gözaltına aldıkları Celal T.’nin cezaevinden çıktıktan sonra ağabeyi Abdülkadir T.(53) ile birlikte tekrar işe koyulduğunu tespit etti. Takibe alınan Celal T. ile Abdülkadir T.’nin Küçükçekmece’de 5 ayrı dükkan kiraladıkları belirlendi. Çalınan otomobillere, hasarlı araçların motor ve şase numaralarıyla evrak hazırlayıp sattıkları belirlenen zanlıların kullandığı depoya operasyon düzenleyen polis, Celal T. ve Abdülkadir T. ile 6 çalışanını gözaltına alındı.Polis, sahiplerine verilmek üzere çalınan 12 otomobile el koydu. Çetenin üyelerinden Celal T.’nin, karıştığı siyasi olaylar sebebiyle tıp fakültesinden atıldığı ve bunun ardından otomobil hırsızlığı yapmaya başladığı ileri sürüldü.

Emniyetteki işlemleri tamamlanan 8 kişi Küçükçekmece Adliyesi’ne sevk edildi.YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Haberler
Personel Sağlık
Personel Meb
Hemşire Forması