DOĞMAMIŞ ÇOCUK ÜZERİNDEN BİLE SGK’YI DOLANDIRIYORLAR !!

Doğmamış Çocuk Üzerinden Bile Sgk’yı Dolandırıyorlar..

DOĞMAMIŞ ÇOCUK ÜZERİNDEN BİLE SGK’YI DOLANDIRIYORLAR !!
08 Temmuz 2015 Çarşamba 17:23

Ne yaparsanız yapın, istediğiniz kadar yasa çıkartın, istediğiniz kadar cezai müeyyideler koyun, eğer ki insanların içine vicdan muhasebesini yerleştirememiş iseniz fakirin fukaranın, tüyü bitmemiş yetimin, hatta yetmiş beş milyonun hakkını yemekten alıkoyamazsınız onları.

 Hatta bazıları vardır ki bütün bunları, henüz doğmamış anne karnındaki çocuğu üzerinden yaparlar.

Evet, hamile kaldıktan sonra çalışmayan hanımlarını SSK’lı gösteren babalar ile hamile kaldıktan sonra çalışmadıkları halde kendilerini SSK’lı gösteren annelere ayırdım bu günkü yazımı.

 Hani, sırf hamile kaldıktan sonra  SGK’nın ödediği rapor parasını alabilmek için karısını veya kendisini sigortalı gösterip, doğmamış çocuğu üzerinden tüyü bitmemiş yetimin hakkını yiyenler var ya, işte onlardan bahsedeceğim.

Sevgili okurlar,

Sosyal Güvenlik Kurumu, SSK’lı olarak çalışan hanımlarla, şirket ortakları hariç Bağ-Kur’lu hanımlara, analıkları halinde doğumdan önceki bir yıl içinde en az doksan gün primleri varsa  doğumdan önce 8 hafta, doğumdan sonra 8 hafta olmak üzere toplam 16 hafta rapor parası öder.

Çoğul gebelik halinde doğumdan önceki 8 haftalık süreye, 2 haftalık süre daha  ilâve eder ve rapor parasını 18 haftaya kadar çıkarır.

 Aradıkları tek şart ise bu hanımların çalışıyor olmaları.

Yani ev hanımlarına böyle bir para ödemez SGK.

  …

Ne var ki, SGK’nın ödediği bu parayı alabilmek uğruna,  bir işyeriyle veya muhasebeciyle anlaşıp çalışmayan hanımını çalışıyor gösteren babalar veya kendilerini çalışıyor gösteren anneler türedi şimdilerde,

Tabii anne baba denirse bunlara,

Kimisi 90 gün boyunca bir işyerinde sigortalı gösteriyor hanımını, kimisi belki yakalanırız diye çok daha uzun süre.

Ama sonuçta hepsi de anne rahmine çocuk düştükten sonra başlıyor bu işe.

Şu hale bir bakın,

 Kaçak elektrik suyla abdest alıp  namaz kılanları mı ararsınız memlekette,

Şehit babasının emekli aylığını alabilmek için kocasıyla muvazaalı olarak boşanıp, sözüm ona imam nikahlı yaşayanları mı?

 Yoksa daha doğmamış çocuğunun üzerinden, yetim hakkı yiyenleri mi?

 …

Ne denilebilir ki,

Çocuğunu abdestsiz emzirmeyi hayasızlık sayan annelerin olduğu bir memlekette,  görüyorsunuz ki,  daha doğmamış çocuğunun üzerinden yetim hakkı yiyen, doğmamış çocuğuna yetim hakkı yediren  anneler de var.

Sorarım bu annelere,

Yarın bu çocuk büyüyüp aklı başına erdiğinde, bu yaptıklarınızı ona anlatabilecek misiniz?

Daha anne karnındayken sana yetim hakkı yedirdik diyebilecek misiniz?

Şu kadarını söyleyeyim

Nasıl faturasını yetmiş beş milyonun ödediği abdestle kılınan namazdan bir hayır gelmezse, doğmamış çocuğuna yetim hakkı yediren anne babadan da bir hayır gelmez,

Ne memlekete ne de evladına.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.