Diş Hekimlerinin Sorunları Çözülmelidir..

Sağlık Sen Eskişehir Şube Başkanı Abdulbaki Tekin, Şube Başkan Yardımcıları Yunus Bolat,Ömer Söğüt,Ali Çege İşyeri temsilcimiz Neşe Özdemir ile Kadınlar Komisyonu Başkanımız Nihal Baysal Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Ağız ve Diş Sağlığı Merkezini Ziyaret ettiler.

Diş Hekimlerinin Sorunları Çözülmelidir..
22 Kasım 2013 Cuma 21:28


 
Şube Başkanı Tekin yaptığı açıklamada, 22 Kasım Diş Hekimleri Günü ile 18-24 Kasım Ağız ve Diş Sağlığı Haftasını yine çözüm bekleyen sorunları ile karşılıyoruz.dedi.
 
Tekin,Zor şartlar altında, yoğun tempo ile çalışan, adaletsiz performans sistemi altında ezilen, işin niteliğinin önemsenmeyip niceliğinin önemsendiği bir sistemde sağlık hizmetleri sunmaya çalışan ve bu hizmeti sunarken kamudaki ilk birkaç yılından sonra meslek hastalıkları ile mücadele eden, uzmanlık diplomaları tescillendiği, uzman olarak kuraya girdikleri halde uzman kadrosu verilmeyen, sağlıkta dönüşümün en büyük devrimi olan ağız ve diş sağlığı hizmetinin mimarları Diş Hekimlerinin gününü kutluyoruz.
 
 Yukarıda kısaca söz ettiğimiz sorunlarının yanında daha birçok sorunla karşı karşıya olan diş hekimleri bugünde önemsenmek ve sorunlarının çözülmesi için bir gayret beklemektedir. Türkiye de sağlık hizmetleri arasında belki de en sorunsuz olarak devam eden sürdürülebilirliğin sağlanmış ağız diş sağlığı hizmetlerini sunan hekimlerin bu kadar önemsenmemesi üzücüdür.
 
22-29 Kasım Ağız ve Diş Sağlığı Haftası olması münasebetiyle diş hekimleri ile birlikte, diş protez teknisyenleri, diş klinik yardımcıları, ağız ve diş sağlığı teknisyenleri, röntgen teknisyenleri diş hastanelerinde ve ADSM' lerde ,Tıp fakülterinde,Devlet hastanelerinin ağız ve diş sağlığı kliniklerinde görev yapan tüm çalışanlarımızın da çözüme kavuşmasını istiyoruz.
 
Tekin,Her platformda dile getirdiğimiz gibi, çalışma koşullarının ağırlığı ve artan iş yoğunluğunun getirdiği fiziki ve psikolojik yıpranma, personel istihdamını zorunlu hale getirmiş olmasına rağmen Diş hekimi, Diş Protez Teknikerliği teknisyenliği gibi ağız ve diş sağlığında hizmet veren kadrolarda yeterli istihdamın yapılmayarak çalışma standartlarının uygun olarak sağlanmaması; sorunları görmemek adına büyük bir düşüncesizliktir. dedi.
 Eskişehir Sağlık-Sen olarak, çalışanlarımızın sorunlarının çözüme kavuşturulması ve çalışanların lehine olacak ilgili düzenlemelerin ivedilikle hayata geçirilmesi temennisiyle tüm Ağız ve Diş sağlığı çalışanlarının haftasını bir kez daha kutluyorum.dedi. Abdulbaki Tekin Şube Başkanı.


Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.