D.p.ü. Kütahya Evliya Çelebi Eğitim Ve Araştırma Hastanesinde Kalp Damar Cerrahisi Profesörü

D.P.Ü. Kütahya Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Kalp Damar Cerrahisi Profesörü

D.p.ü. Kütahya Evliya Çelebi Eğitim Ve Araştırma Hastanesinde Kalp Damar Cerrahisi Profesörü
25 Kasım 2014 Salı 17:26

 Uzun yıllar sonra doğup büyüdüğü memleketine Profesör olarak atanan Ahmet Hakan Vural D.P.Ü. Kütahya Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Kalp Damar Cerrahisi Ana Bilim Dalı Başkanı olarak göreve başladı. Kütahya doğumlu, İlk ve orta öğretimini Tavşanlı’da tamamlayan Profesör Dr. Ahmet Hakan Vural Yükseköğrenimini Bursa’da daha sonra Bursa Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Eğitim Görevlisi ve Klinik Sorumlusu olarak görev yapmıştır. Vural bundan böyle D.P.Ü. Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kalp Damar Cerrahisi Bölümünde çalışmalarına devam edecektir.

Prof. Dr. Ahmet Hakan Vural Kütahya’ya gelmenin heyecanını yaşıyorum diyerek çalışmaları hakkında önemli bilgiler verdi. Vural; “Öncelikli hedefim ileri seviye merkezlerde Kardiyoloji ve Kalp Damar Cerrahi kliniklerinin uyumlu birlikteliğinde yapılabilen açık kalp ameliyatlarını ve girişimsel kardiyoloji işlemlerini burada uygulamaktır. Kütahya’ya gelince gördüm ki D.P.Ü. Kütahya Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesi ameliyathanesi, yoğun bakımları, iki tane anjiyo ünitesi ve sağlık ihtiyaçlarını en mükemmel şekilde karşılamak için çalışan kadrosu ile üst düzey bir hizmet anlayışı sunuyor. Böyle bir hastanenin kadrosunda yer alıyor olmaktan mutluluk duyuyorum. Büyüklerimiz hep söylüyor; Kalp hastalıkları arttı diye evet nüfus artışına göre bir nebze artış göstermiş olabilir ama eskiden teşhis koymak için cihazlar ve ekipler yoktu ve haliyle kalp hastalıkları fark edilmiyordu. Şimdi teknolojik olarak Batılı Ülkelerin standartlarını hastanemizde kullanmaktayız. Sağlık hizmetleri herkese kolaylıkla ulaşmakta ve hizmet alabilmektedir. İşte bu yüzden hastalıklar artmış olarak görülmektedir. Bizler eğitim için sık sık yurtdışına çıkıyoruz ve görüyoruz ki batılı ve Avrupa ülkelerinde bizde yapılan uygulamalar ve cihazlarda herhangi bir fark bulunmamaktadır. Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesi kalp hastalıkları sürecinde akademik manada oldukça iyi seviyede ve hastanede çok güzel işlemler yapılmış. İnşallah çalışacağımız periyotta yapılabilen işlemlerin sayısını arttırarak, kaliteyle daha üst seviyede götürebilme adına ‘Daha çok iş, daha zorlu vaka’ parolasıyla yol alacağız. Daha iyiyi, daha güzeli hedefleyerek saygılarımı sunuyorum.” Dedi.

Profesör Ahmet Hakan Vural’ a gereken desteği vereceğini bildiren Hastane Yöneticisi Uz. Dr. Ahmet Büber; “Bundan kısa bir zaman öncesine kadar anjiyo bile yapılamayan hastanemizde şimdi kalp hastalıkları yönünden Türkiye sıralamalarında başları zorlar duruma gelmesi onur vericidir. Yeni Kalp Damar Cerrahi Profesörünün de aramıza katılması ile beraber hastanemizin kadrosu ve ekibi daha fazla güç kazanmıştır. D.P.Ü. Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma hastanesinde kurulan 7/24 olarak çalışan kalp timi sayesinde üç binden fazla anjiyografi,  birçok hayati işlem ve operasyon başarıyla gerçekleştirilmiştir. Bu işlemlerin yapıldığı düşünüldüğünde; birçok vatandaşımız başka merkezlere sevk edilmeden Kütahya’da yerinde çözüm üretilmiştir. Bu yönüyle Kütahya’mıza tarifsiz maddi -manevi katkılar sağlanmıştır. Böylece bizlere destek olanların umutları da boşa çıkarılmamıştır. Uyumlu çalışmaları ve paylaşımcı desteklerinden dolayı Kalp Timimizi kutluyorum. Özellikle Kalp Merkezimiz ile hastanemiz bir farkındalık oluşturmaktır.

İki yıl içinde bölgemizde en iyi bir sağlık merkezi olma hedefimize hem yapılan işlemler hem de yeni hocalarımızın ve yeni birimlerimizin açılması ile beraber ziyadesiyle ulaşılmaktadır. Büyük fedakârlıklarla ortaya konulup, özverilerle ve gayretlerle oldukça iyi bir noktaya getirilen eğitim ve araştırma hastaneleri ölçeğinde değerlendirdiğimizde de; Sağlık Bakanlığı kriterlerine göre hastanemiz yüksek bir verimlilik performansı elde etmiştir. Bu onurda D.P.Ü. Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesinin üst düzey bir hastane olmasında emeği geçen başta Genel Sekreterimiz Op. Dr. Mithat Ekici’ye, yöneticilerimize, değerli hocalarımıza, ebe ve hemşirelerimize, teknisyenlerimize, yardımcı personelimize teşekkürlerimi bildirmek istiyorum. Yeni hocamıza da yeni görevinde başarılar diliyor ve hayırlı olmasını temenni ediyorum.” Dedi.

 

D.P.Ü. Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesinin Cazibe Merkezi haline geldiği belirten Kütahya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op. Dr. Mithat Ekici; “Göreve başlarken hastanede 1 Profesör,5 Doçent, 165 Hekimimiz varken; Bu gün 6 Profesör, 15 Doçent, 225 hekimimiz görev yapmaktadır. Bu Kütahya halkı için önemli bir kazanımdır. Bundan memnuniyet duyuyorum. Amacımız Kütahya İnsanının en iyi şekilde burada tedavi olmasıdır. Yeni arkadaşımıza çalışmalarında başarılar, tüm halkımıza sağlıklı günler diliyorum.”Dedi. 

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.