Çürük 112 Binasında Çalışılmaz

Manisa Sağlık Sen Şube Başkanı Yüksel ÜLKER

Çürük 112 Binasında Çalışılmaz
20 Kasım 2011 Pazar 23:24

 Manisa Sağlık Sen Şube Başkanı Yüksel ÜLKER” Toprak kayması riski olduğu için oturulamaz raporu verildiğine dair duyum aldığımız istasyonun bir an önce yeni bir yere taşınmasını bekliyoruz.""İstasyon çalışanlarının binanın yıkılma tehlikesine karşılık büyük bir tedirginlik içinde. Binaya girmek dahi istemiyorlar"
Manisa Sağlık Sen Şube Başkanı Yüksel ÜLKER, Manisa'nın Akhisar İlçesinde bulunan 
112 Acil Yardım İstasyonu'nun oturulamaz raporu olmasına rağmen halen kullanımda olduğunu ileri sürdü. 
Akhisar 112 Acil Yardım İstasyonu'nun bulunduğu tepelik bölgede toprak kaymasının yaşandığına dair bilgi aldıklarını, bu nedenle de istasyonun duvarlarında çatlakların oluştuğunu belirten Yüksel, konunun resmi yazı ile bildirildiği Manisa İl Sağlık Müdürlüğü İnşaat Onarım Birimi'nin de binada bir inceleme yaparak oturulamaz raporu verdiğini 
iddia etti.
Ülker, "Edindiğim bir bilgiye göre, Akhisar 112 Acil Yardım İstasyonu'nun olduğu bina, bölgedeki toprak kayması nedeniyle risk altında. Akhisar Sağlık Grup Başkanlığı, istasyonun bu riskli durumu nedeniyle Manisa İl Sağlık Müdürlüğüne bir yazı ile başvurarak, binada inceleme yapılmasını istedi. Bunun üzerine geçtiğimiz günlerde Akhisar'a giden 
Manisa İl Sağlık Müdürlüğü İnşaat Onarım ekipleri binada inceleme yaptılar. Neticede toprak kaymasına bağlı olarak çatlakların oluştuğuna dair tespit tutanağı tutulan bina için mühendisler tarafından oturulamaz halde olduğuna dair. karar verildi. 
Bu durumu bilen Akhisar 112 Acil Yardım İstasyonu çalışanlarının binanın yıkılma tehlikesine karşılık büyük bir tedirginlik içinde olduklarını ve görevlerini yapamaz duruma geldiklerini öne süren Ülker, istasyonun başka bir yere taşınması ile ilgili acil olarak
çalışma başlatılmasını istedi.
Van'da yaşanan deprem ve sonrasında sağlık kurumlarında meydana gelen hasarların, akıllara Manisa'daki sağlık kurumlarının da depreme ne kadar dayanıklı olduğu sorusunu akıllara getirdiğini ifade eden Ülker, Manisa İl Sağlık Müdürlüğünün bu konuda kamuoyunu aydınlatması gerektiğini ifade etti.
Ülker şu iddialarda bulundu: "Biz, Akhisar 112 Acil Yardım İstasyonu için oturulamaz raporu verildiğine dair duyumlar aldık. Bu nedenle şuan da orada çalışan personel çok tedirgin bir vaziyette. Acil olarak bu duruma bir çare bulunmasını istiyorlar. Bu tedirginlik son zamanlarda daha da arttı. Orada çalışanlar binaya girmek dahi istemiyorlar. Acilen oranın boşaltılması ve yeni bir binaya taşınması ile ilgili gerekli girişimler başlatılmalı. Binanın bir bölümünün 5-10 Cm aşağıya kaydığı zemindeki karo taşlarına bakılarak ta anlaşılabiliyor. Manisa İl Sağlık Müdürlüğü'nün binayı bir an önce yeni bir yere taşımasını bekliyoruz.
Ayrıca Manisa İl Sağlık Müdürlüğümüz Manisa'daki Sağlık Kurumlarının depreme dayanıklılığı ile ilgili kamuoyuna ayrıntılı bir bilgi vermesini istiyoruz."
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.