Chp, Sağlıktaki Bankamatik Memurlarını Sordu ?

İstanbul CHP Milletvekili Sezgin Tanrıkulu 31 Temmuz 2014 tarihinde Meclis Başkanlığına Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu tarafından yazılı olarak cevaplandırılması için yazılı soru önergesi verdi

Chp, Sağlıktaki Bankamatik Memurlarını Sordu ?
01 Ağustos 2014 Cuma 16:16

 İstanbul CHP Milletvekili Sezgin Tanrıkulu 31 Temmuz 2014 tarihinde Meclis Başkanlığına Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu tarafından yazılı olarak cevaplandırılması için yazılı soru önergesi verdi. İstanbul CHP Milletvekili Sezgin Tanrıkulu verdiği soru önergesinde Sağlık Bakanından Sağlık Araştırmacılarının kadroları, görev tanımları, mesleki gelecekleri ve özlük hakları ile ilgili bilgi istedi. Araştırmacı kadrolarının bankamatik memuru haline geldiği iddialarının bulunduğunu belirtti ve Sağlık Bakanına 8 Soru yöneltti. İşte O Soru Önergesi;

Aşağıdaki sorularımın Sağlık Bakanı Sayın Mehmet Müezzinoğlu tarafından yazılı olarak yanıtlanmasını arz ederim.

663 sayılı KHK ile hastane ve sağlık müdürlüklerinde Hastane Müdürü Md. Yardımcısı ve şube Müdürü görevlileri, Sağlık Müdürlüklerinde Araştırmacı Kadrolarına atanmıştır. Sağlık Araştırmacılarının görev tanımlarının yapılmadığı, bankamatik memuru haline geldiklerine yönelik iddialar bulunmaktadır. Sağlık Araştırmacılarının kadroları, görev tanımları, mesleki gelecekleri ve özlük hakları ile ilgili açıklayıcı bilgilendirme yapılması faydalı olacaktır.

Bu bağlamda;

1 - Hastane Müdürü, Md. Yardımcısı ve şube Müdürü görevinde iken Sağlık Araştırmacısı kadrosuna atanan personel sayısı kaçtır?

2 - Hastane Müdürü, Md. Yardımcısı ve şube Müdürü görevlilerinin Sağlık Araştırmacısı kadrosuna atanma nedeni nedir?

3 – Sağlık Araştırmacılarının görev tanımı nedir?

4 - Sağlık Araştırmacılarının performansa dayalı döner sermaye alamamasının nedeni nedir?

5 - Sağlık Araştırmacılarının bankamatik memuru gibi çalıştırıldıkları iddiası doğru mudur?

6 – Sağlık Araştırmacılarının mesleki gelecekleri ne olacaktır?

7 – Sağlık Araştırma kadrolarının oluşturulma gerekçesi ve amacı nedir?

8 - Sağlık Araştırmacılarının özlük haklarının iyileştirilmesine yönelik çalışmanız bulunmakta mıdır?
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.