Çevreciler Hastanelerde Çalışabilecek

Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumunun Çevre Sağlığı Teknisyenleri ve Teknikerleri Derneği Genel Merkezine gönderdiği yazıda, Hastanelerde Çevre Sağlığı Teknisyeni ve Teknikerleri için kadro standarttı tanımlandığı belirtildi.Konu hakkında derneğin genel merkezi tarafından yapılan açıklama şöyle;

Çevreciler Hastanelerde Çalışabilecek
07 Mayıs 2013 Salı 09:34

Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumunun Çevre Sağlığı Teknisyenleri ve Teknikerleri Derneği Genel Merkezine gönderdiği yazıda, Hastanelerde Çevre Sağlığı Teknisyeni ve Teknikerleri için kadro standarttı tanımlandığı belirtildi.Konu hakkında derneğin genel merkezi  tarafından yapılan açıklama şöyle;  
Bilindiği gibi, Derneğimizin Genel Başkanı Muhammet Birinci, Genel Başkan Yardımcısı İbrahim Görünme ve Atanamayanlar Platformu Dönem Sözcüsü Hacer Üneşi Bozkurt, Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu Başkan Yardımcısı Ahmet ÇAKIR’ı makamında ziyaret ederek çevre bölümlerinden mezun teknisyen ve teknikerlerin hastanelerde görevlendirilmesini talep etmişti. 
Öte yandan, Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Nihat TOSUN, Müsteşar yardımcısı Turan BUZGAN ve Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu Başkanı Hasan ÇAĞIL’a gönderilen bir yazı ile derneğin aynı mahiyetteki talebi iletilmişti.
DERNEK NE TALEP ETMİŞTİ?
Hastanelerde oluşan her türlü atıkların çevre ve toplum sağlığına zarar vermeden toplanması, muhafaza edilmesi ve bertaraf edilmesi, genel temizliğin kontrol altına alınması, içme suyunun dezenfeksiyonu, hastanede kullanılan cihazların kireçlenmesinin önlenmesi için paket arıtmanın yapılması ve çalıştırılması, diyaliz ünitelerine ait suların analiz ve kontrolü, laboratuar atıklarının toplanması ve bertaraf edilmesi, bulaşıcı hastalıkların önlenmesi, çevre düzeninin enerji ve su tasarrufunun sağlanması gibi bir takım hizmetlerin yürütülmesi amacı ile çevre bölümlerinden mezun teknisyen ve teknikerlerin  söz konusu hastanelerde görevlendirilmesi.
TALEBİMİZ DİKKATE ALINDI
Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu İnsan Kaynakları İzleme Daire Başkanlığı tarafından derneğimize gönderilen yazıda;  talebimizin incelendiği, söz konusu branşta kadro standarttı tanımlandığı ve hastanelerin ihtiyaçları çerçevesinde personel alımı planlamalarında değerlendirileceği ifade edilmiştir. 
GENEL BAŞKANIMIZ TKHK’NA TEŞEKKÜR ETTİ:
Derneğimizin Genel Başkanı Muhammet Birinci, Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumunun cevabi yazısı üzerine yaptığı değerlendirmede, Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumunun derneğin talebini değerlendirmesini ve bu çerçevede kadro standarttı tanımlamasını oldukça önemli bir gelişme olarak gördüklerini, başta kurum başkanı Hasan ÇAĞIL, başkan yardımcısı Ahmet ÇAKIR ve Muhammet ÖRNEK olmak üzere tüm yetkililere ve kurum çalışanlarına teşekkür ettiklerini belirtti. Birinci, derneğimizin talebini dikkate değer olarak gören ve bu yönde düzenleme yapan Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumunun diğer kurumlar tarafından örnek alınması gerektiğini ifade etti.
Dernek olarak sürekli yapıcı olmaya çalıştıklarını,  ülkemize ve insanımıza hizmet etmek amacı ile sürekli bir şeyler üretme ve kurumların işleyişine katkı sağlama çabası içinde olduklarını sözlerine ekleyen Birinci, sivil toplum kuruluşları arasında en önemli yer tutan mesleki derneklerin, ülkemize, milletimize ve meslek mensuplarına verdiği hizmetler açısından ne kadar önemli ve gerekli olduğu bir kez daha ortaya çıkmıştır, bu hizmetleri küçümseyenlerin mesleğine ve meslektaşlarına karşı ihanet içinde oldukları değerlendirmesinde bulundu.
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.