Çevre Ve Sağlık Derneği’nin Hedefi Büyük

Çevre ve Sağlık Derneği’nin Hedefi Büyük

Çevre Ve Sağlık Derneği’nin Hedefi Büyük
19 Kasım 2015 Perşembe 17:35

Çevre ve Sağlık Derneği’nin Hedefi Büyük
ANKARA-09.04.2011 tarihinde Olağanüstü Genel Kurul neticesinde seçilen yönetim kurulu üyeleri ilk ve öncelikli hedeflerini belirleyerek kamuoyuna duyurdu.
Çevre Sağlığı bölümü mezunlarının üye olabildiği Çevre ve Sağlık Derneği, 25 Ocak 2010 tarihinde kurulmuş olup, 235 üye ile faaliyetini sürdürmektedir. Sağlık Bakanlığı, Tarım Bakanlığı, Çevre Bakanlığı ve Belediyelerin merkez ve taşra teşkilatlarında halen görev yapan, bu kurumlardan emekli olan ve halen istihdam edilmeyen bölüm mezunlarının hak ve menfaatlerinin korunup geliştirilmesi, birlik ve beraberliklerinin tesis edilerek geliştirilmesi amacının yanında çevre sağlığı sorunlarına çözüm getirecek projeler üretmeyi hedefleyen dernek yönetiminin ilk dönemsel çalışma programı Genel Başkan Muzaffer KAZAN tarafından açıklandı.  
Yapılan açıklama özetle şöyle;    
1- Dernek faaliyetlerinin kamuoyunun bilgisine sunulması ve gerekli desteğin oluşturulması amacı ile üyelerin, tüm meslek mensuplarının, kamu kurum ve kuruluşların yöneticilerinin, millet vekillerinin, siyasi partilerin genel merkez, il, ilçe ve belde teşkilatları ile kadın ve gençlik kolları yöneticilerinin, sivil toplum kuruluşları ile mesleki örgüt yöneticilerinin, basın yayın organlarının genel yayın yönetmenleri, editörleri ve köşe yazarlarının, sanatçı, yazar ve çevre ve sağlığa duyarlı özel ve tüzel kişiliklerinin iletişim bilgileri kısa süre içinde elde edilerek veri tabanı oluşturulacaktır.
2- Meslek mensuplarının her türlü sorununu gidermek üzere kamu kurum ve kuruluşları nezdinde azim ve kararlılıkla, ilkeli ve seviyeli bir mücadele sürdürecek İl Temsilcileri görevlendirilecektir. İl Temsilcilerine,  dernek adına basın açıklaması yapma, sosyal etkinlikler düzenleme ve diğer sivil toplum kuruluşları ile ortak etkinlikler düzenleme gibi yetkiler verilecektir. Öte yandan, “Çevreci Gençlik Teşkilatı” adı altında Sağlık Meslek Liselerinde ve ilgili yüksekokullarda eğitim gören öğrenciler dernek çatısı altında teşkilatlandırılacaktır. Bu anlamda, derneğimizin amaçları çerçevesinde görev yapmak isteyen meslektaşlarımızın ve öğrenci kardeşlerimizin cesad@cesad.gen.tr adresine taleplerini bildirmeleri gerekmektedir.
3- Derneğin amacına matuf çalışmaların gerçekleştirebilmesi için üyelerimizin düzenli olarak aidatlarını ödemeleri gerekmektedir.
4- Sağlık Meslek Liselerinin çevre sağlığı bölümlerinden mezun olup henüz istihdam edilmeyen meslek mensuplarımıza istihdam alanı oluşturmak üzere kamu kurum ve kuruluşlarının yetkilileri ile görüşmeler yapmak ve kamuoyu oluşturmak amacı ile bir platform oluşturulacaktır.
5- Çevre kirliliği oluşturan unsurlar ve bu unsurların çevre ve toplum sağlığına olumsuz etkileri ve alınması gereken önlemler hakkında projeler geliştirilerek basın aracılığı ile kamuoyuna duyurulacaktır. Bu anlamda basın yayın kuruluşları ile diyalog kurulacaktır. Dergi, Bülten gibi neşriyatlar ve yenilenecek internet sitemiz ile üyelerimizin ve kamuoyunun bilgilendirilmesi sağlanacaktır.  
6- Üyelerin gerek bireysel gerekse ortak hak ve menfaatlerinin korunup geliştirilmesi, idare ile meydana gelen ihtilafların giderilmesi ve her türlü hukuki yardımın sağlanması amacı ile hukuk hizmetleri verilecektir.
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.