Çevre Sağlığı Teknikeri Kadrosuna Yapılan Tüm Atamalar İptal

Muharrem SOYSAL vekili tarafındanKPSS 2013-1 Tercih Kılavuzunda; Kurumumuz bünyesinde görev yapmak üzere

Çevre Sağlığı Teknikeri Kadrosuna Yapılan Tüm Atamalar İptal
28 Ocak 2015 Çarşamba 11:34

Sağlık Teknikeri (Çevre Sağlığı) Branşı kadrosuna başvurabilecekler arasında 3063 kod numarasıyla belirtilen Çevre Kirlenmesi, Çevre Koruma, Çevre Koruma ve Kontrol Önlisans mezunlarının sayılmaması nedeniyle tercih hakkı verilememesine ilişkin işlem ve söz konusu Tercih Kılavuzunda yayınlanan Çevre Sağlığı Teknikeri kadrosuna yapılan tüm atamalarının yürütmesinin durdurulması ve iptali ile işlem nedeniyle yoksun kaldığı parasal ve özlük haklarının yasal faiziyle birlikte tazmini talepleriyle açılan davada, Ankara 15. İdareMahkemesi’nin 31/10/2014 tarihli kararı ile “KPSS 2013-1 tercih kılavuzunda; Türkiye Halk Sağlığı Kurumu bünyesinde görev yapmak üzere Çevre Sağlık Teknikeri kadrosuna başvurabilecekler arasında 3063 kod numarasıyla belirtilen Çevre Kirlenmesi, Çevre Koruma ve Kontrol Ön Lisans mezunlarının sayılmaması nedeniyle tercih hakkı verilmemesine ilişkin işlem ile söz konusu tercih kılavuzunda yayınlanan Çevre Sağlığı Teknikeri kadrosuna yapılan tüm atamaların iptaline, davanın davacının yoksun kaldığı parasal ve özlük haklarının yasal faiziyle birlikte tarafına ödenmesine ilişkin kısmı açısından ise karar verilmesine yer olmadığına” karar verilmiştir.

Mahkeme kararı sonucunda, KPSS 2013/1 Tercih Kılavuzu ile Sağlık Teknikeri (Çevre Sağlığı) branşında kurumumuz kadrolarına atanan 63 (altmışüç) personelin ve yürütmeyi durdurma kararına istinaden ataması yapılan davacının atamaları iptal edilmiştir.

 İptal Kararına karşı Kurumumuz Hukuk Müşavirliğince Danıştay nezdinde temyiz yoluna gidilmiş olup, 2013/1 KPSS yerleştirme işleminin tekrar edilmesi için ilgili kurumlarla yazışmalar yapılmıştır.

ÖSYM tarafından yeniden yapılacak yerleştirme sonucu kurumumuz kadrolarına yerleşmeye hak kazananların, atanmaya esas işlemleri kurumumuzca sürdürülecektir.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.