Çevre Sağlığı Derneğinin Eylem Daveti

İlgili ve Duyarlı Olan her kesimi basın açıklamamıza bekliyoruz.

Çevre Sağlığı Derneğinin Eylem Daveti
25 Mayıs 2012 Cuma 08:41

Bilindiği gibi, Çevre ve Şehircilik Bakanlığının görevleri arasında bulunan Çevre kirliliğinin önlenmesi ve kontrolü, hava kalitesinin korunması, gürültü kirliliği,  her nevi zararlı atıkların kontrolü, çevresel etki değerlendirmesi gibi hizmetlerin yerine getirilmesi için görevlendirilen personel arasında Çevre bölümlerinden mezun Teknisyen veya Teknikerler bulunmamaktadır.

Yaptığımız tespitlere göre Çevre ve Şehircilik Bakanlığına tevdi edilmiş söz konusu görevler gereği gibi yerine getirilememekte veya Sağlık Bakanlığı teşkilatları ve bu teşkilatlarda görev yapan çevre bölümlerinden mezun personelin desteği alınarak yerine getirilmektedir.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığının görevleri arasında bulunan yukarıda yer verilen konularda eğitim alan Teknisyen ve Teknikerlerin istihdamı için yaklaşık beş aydır yürüttüğümüz girişimler olumlu geçse de üzülerek ifade ediyoruz ki sonuca katkısı olmamıştır.

Dernek olarak bu girişimimiz ile iki amaca hizmet etmekteyiz. Birincisi, mezun olup halen istihdam edilmeyen meslektaşlarımıza istihdam kapısı aralamak, bir diğeri ise, söz konusu Bakanlığın asli ve sürekli hizmetlerinin daha etkin ve nitelikli yürütülmesini temin etmektir.

Bu açıklamalar ışığında, kamuoyunun desteğini alarak Bakanlık yetkililerinin dikkatini çekmek ve amacımızı gerçekleştirmek üzere 28.05.2012 tarih ve saat 12.00 de Çevre ve Şehircilik Bakanlığı önünde basın açıklaması yapılmasına karar verilmiştir.

Tüm sivil toplum kuruluşları, siyasi partiler, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri ve çalışanları, mezun meslek mensupları ve konuya duyarlı tüm halkımızı basın açıklamamıza bekliyoruz.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı
Adres: Vekaletler Cad. No:1 Bakanlıklar / Ankara

Muhammet BİRİNCİ
Genel Başkan
Eylem Tertip Komitesi Adına
İletişim: 0 544 440 02 70

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.