Çevre Sağlığı Derneği Halk Sağlığı Müdürünü Ziyaret Etti

Çevre Sağlığı Derneği İl Başkanı Murat SARIKAYA ve berberindeki heyet, Halk Sağlığı İl Müdürü Uzm Dr.Tuncer KILIÇ’ ı makamında ziyaret ederek derneğin faaliyetleri ve çevre sağlığı hizmetleri hakkında fikir alışverişinde bulundu.

Çevre Sağlığı Derneği Halk Sağlığı Müdürünü Ziyaret Etti
08 Kasım 2012 Perşembe 16:46


Dernek Başkanı Murat SARIKAYA, önceliklerinin sosyal sorumluluk  anlayışı ile ülkemizin ihtiyaç ve beklentileri doğrultusunda projeler üretmek  ve üretilen projelere destek olmak olduğunu belirterek sözlerine şöyle devam etti: “Bu bağlamda, İçişleri Bakanlığı ile genel merkezimiz arasında yapılan protokol çerçevesinde; Ankara’da bulunan 60 İlköğretim Okulunda Sağlıklı Beslenme, Hareketli Yaşam ve Temel Hijyen Kuralları hakkında eğitim faaliyeti düzenlenmiştir.  "Sağlık Bakanlığının Obezite İle Mücadele Hareketine bir destekte bizden" sloganı ile; ilköğretim çağı çocuklarının sağlıklı büyüme ve gelişmelerine katkı sağlamayı amaç edinen derneğimiz, "O-Bezi-Temizle" adlı Hacivat-Karagöz gölge oyunu ile 25 bin öğrenciye ulaşmayı hedeflemektedir.” İl Başkanı Murat Sarıkaya, çevre sağlığı hizmetlerin toplum sağlığının korunması açısından önem arz ettiğini, bu yönde yürütülen hizmetlerin uzun vadede etkili sonuçlar verdiğini ifade etti.

Halk Sağlığı Müdürü Tuncer KILIÇ ise, Çevre sağlığı hizmetlerini önemsediklerini  belirterek, hastalıkları kaynağından yok etmek için koruyucu hekimlik hizmetlerinin daha etkin yürütülmesi gerektiğini, bunu sağlamak amacı ile  Halk Sağlığı Müdürlüğü bünyesinde bulunan Çevre Sağlığı Birimine her türlü araç, gereç ve ekipman desteğini sağladıklarını söyledi .

İÇME VE KULLANMA SUYU RUTİN DENETLENİYOR

KILIÇ, İlimizin ve köylerimize ait su depolarından periyodik olarak alınan içme ve kullanma suyu numunelerinin en kısa sürede ilgili laboratuarlara gönderilmesinin sağlandığı, buradan gelen sonuçlara göre gerekli hallerde ilgili kurum ve kuruluşlarla değerlendirme yapılarak halkımıza sağlıklı içme ve kullanma suyu temin ettiklerini ifade etti.

İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ BİRİMLERİNİN ALT YAPISI HAZIRLANIYOR

Sanayi kuruluşlarında çalışanların ruhsal ve fiziksel yönden sağlıklı olmaları için her türlü tedbirleri almaya ve bu yönde gerekli denetimleri yapmaya yönelik işlevleri yerine getirmeyi amaç edinen bir birim kurma yolunda olduklarını ifade eden Tuncer KILIÇ, hızlı sanayileşmenin  sebep olduğu  bir takım çevresel sorunların insan sağlığını olumsuz etkilemesi nedeniyle, bulaşıcı hastalıklar, meslek hastalıkları ve iş kazalarının önlenmesi veya en aza indirgenmesi konusunda ilgili kurum ve kuruluşlarla işbirliği içerisinde olacaklarını belirtti. KILIÇ, konuyla ilgili gerekli eğitimlerin verilmesini ve rutin taramaların yapılmasını hedeflediklerini ifade ederek, sağlık çalışanlarının da konuyla ilgili farkındalıklarını artırmak amacıyla gerekli eğitimleri alacağını ve bu birimin kurulması yönünde çalışmaların hızla devam ettiğini söyledi.

UYGUN PROJE OLURSA DESTEGE HAZIRIZ

Halk Sağlığı Müdürü Uzm Dr. Tuncer KILIÇ sözlerinin devamında, toplum sağlığını önceleyen ve kamu yararına olan ulusal ve yerel bazdaki tüm projeleri ve AR-GE çalışmalarını destekleyeceklerini sözlerine ekledi.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.