Çevre Sağlığı Derneği, Çevre Komisyon Başkanını Ziyaret Etti

Çevre Sağlığı Derneği Genel Başkanı, Yönetim Kurulu üyeleri, Atanamayanlar Platformu Dönem Sözcüsü ve Proje Koordinatörü, TBMM Çevre Komisyonu Başkanı Erol KAYA’yı makamında ziyaret etti.

Çevre Sağlığı Derneği, Çevre Komisyon Başkanını Ziyaret Etti
22 Kasım 2012 Perşembe 15:05

Çevre Sağlığı Derneğinden Yapılan Açıklama Şöyle;
 
Derneğimizin Genel Başkanı Muhammet Birinci, Yönetim Kurulu üyeleri, Atanamayanlar Platformu Dönem Sözcüsü ve Proje Koordinatörü TBMM Çevre Komisyonu Başkanı sayın Erol KAYA’yı makamında ziyaret etti.

ÇEVRE HİZMETLERİ TEKNİK PERSONEL OLMADAN YÜRÜTÜLEMEZ
Çevre bölümlerinden mezun meslektaşlarımızın istihdam edilmesi amacı ile  yürütülen çalışmalar çerçevesinde gerçekleştirilen ziyarette derneğimizin Genel Başkanı Muhammet Birinci tarafından bir sunum gerçekleştirildi.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığının asli görevleri arasında olan çevre kirliliğinin önlenmesi ve kontrolü, hava kalitesinin korunması, gürültü kirliliği,  her nevi zararlı atıkların kontrolü, çevresel etki değerlendirmesi gibi hizmetlerin daha etkin ve nitelikli bir şekilde yürütülmesini temin etmek amacı ile söz konusu bakanlık uhdesinde çevre bölümlerinden mezun teknik elemanların istihdam edilmesi gerektiğini ifade eden genel başkanımız Muhammet Birinci, öncelikle taşra teşkilatlarında bu istihdamın bir an önce gerçekleştirilmesi gerektiğini ifade etti.

KADRO İHDASINA ENGEL OLAN KİM?
Kuruluş tarihinden bu güne kadar çevre bölümlerinden mezun teknik personelin  istihdamı için kadro tahsis etmeyen Çevre ve Şehircilik Bakanlığının Personel Daire Başkanı, Çevre Yönetimi Genel Müdürü, Müsteşar Yardımcıları ve sayın Bakan Yardımcısı ile müteaddit defalar görüştüklerini ifade eden Birinci, yaptıkları görüşmelerde söz konusu eksikliğin mutlaka ve bir an önce giderileceğini, bunun için Maliye Bakanlığından kadro talep edeceklerini ifade etmelerine rağmen halen bir mesafe kat edilmediğini ifade etti.

Çevre Komisyonu Başkanı Erol Kaya’dan taleplerinin gerçekleştirilmesi için aracılık yapmalarını talep eden Birinci, amaçlarının sadece meslektaşlarının istihdamını sağlamak değil, teknik personelin istihdamı ile çevre hizmetlerinin daha kaliteli ve etkin sunulmasına aracılık etmek olduğunu sözlerine ekledi. 

BİZ BU İŞİN PEŞİNİ BIRAKMAYACAĞIZ
Komisyon başkanı sayın Erol Kaya ise, teknik elemanların her alanda görev alması gerektiğini, Çevre ve Şehircilik Bakanlığının yürüttüğü çevre hizmetlerinde de diğer meslek gruplarının yanında çevre bölümlerinden mezun teknik elemanların mutlaka görev yapması gerektiğini söyledi, Komisyon Başkanı Erol Kaya, bu meselenin çözümü için çalışacaklarını, Çevre ve Şehircilik Bakanlığının kadro cetvelinin, diğer kurumlarla mukayesesinin, çevre bölümü mezunlarına ait bir takım istatistiki verilerin elde edilmesi durumunda ilgili bakan ve gerekirse sayın başbakan ile görüşeceğini ifade etti.

Yaklaşık 40 dakika süren görüşmede atanamayan meslektaşlarımızın talepleri kapsamlı bir şekilde ele alınmıştır. Derneğimizin yönetim kurulu üyeleri ve atanamayan platformunun dönem sözcüsü Hacer Üneşi Bozkurt söz alarak görüşlerini aktarmışlardır.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.