Çelik: 657 Reformunun Aciliyetini Vurgulamak İstiyorum

"Yeni dönemde görev alacak olan kabinenin ve görev alacak alan sosyal güvenlik bakanının bu alanda ekim ayı ile birlikte 657 sayılı devlet personel kanun reformunun aciliyetini burada özellikle vurgulamak istiyorum"

Çelik: 657 Reformunun Aciliyetini Vurgulamak İstiyorum
28 Mart 2015 Cumartesi 00:49

 Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, kamu çalışanlarını yakından ilgilendiren 657 Sayılı Kanun'un çağın gerisinde kaldığını belirterek, "Yeni dönemde görev alacak olan kabinenin ve görev alacak alan Sosyal Güvenlik Bakanının bu alanda Ekim ayı ile birlikte 657 Sayılı Devlet Personel Kanun reformunun aciliyetini burada özellikle vurgulamak istiyorum. Devlet Personel Kanunu'nda yapılacak olan çağın gereklerini karşılayacak düzenlemeler çok açık ifade ediyorum; çalışanın performansını daha da arttıracak, verimliliğini daha da arttıracaktır" dedi.

Kadın Yönetici ve Kadın Çalışanlar Dayanışma Derneği (KAYÇAD) tarafından Rixos Otel'de "Kamu Personelinde Yüksek Performans Yöntemler ve Sorunlar" paneli düzenlendi. Eski SGK Başkanı ve KAYÇAD Kurucu Başkanı Yadigar Gökalp İlhan'ın ev sahipliğinde gerçekleşen panele Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Çelik, Sağlık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Hüseyin Çelik, Ankara Üniversitesi Rektörü Erkan İbiş, TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken de katıldı. Toplantının açılış konuşmasını yapan Bakan Çelik, "Biz daha verimli bir Türkiye için hangi noktadayız. Bu gelişmeler bizim tarihimizde dünyada gerçekleşmiş ama biz bugün hangi noktadayız diye sorduğumuz zaman durumumuzu çok geneli itibariyle çok iç acıcı olmadığımızı söyleyebiliriz. Neden çünkü biz özellikle 20. yüzyılda genç bir Cumhuriyet olarak doğduk ve yol katederken bütün dünya ülkeleriyle birlikte yürümeyi değil, kendimize has bir yol üretme peşine düştük. Ciddi kazalarla karşı karşıya kaldık" diye konuştu.

"BÜYÜYEN TÜRKİYE'DE BU DÖNEM İÇERİSİNDE GERÇEKTEN ATILAN ADIMLARIN ÇOK ÖNEMLİ OLDUĞUNU ÖZELLİKLE VURGULAMAK İSTİYORUM"

Geleceğe yürüme konusunda çok sağlıklı bir vizyonu ortaya koyduklarını anlatan Çelik, "Büyüyen Türkiye'de bu dönem içerisinde gerçekten atılan adımların çok önemli olduğunu özellikle vurgulamak istiyorum. Yeterli mi değil tabi ki. Daha Türkiye işin başında. Geçmişteki kayıp yıllarını telafi etme adına çok daha yoğun bir şekilde çalışma gerçekleştirmemiz gerekiyor. Çünkü yüksek yeterliliğe sahip işlerin oranı gitgide artıyor. O halde insan kaynakları anlamında da ister istemez bu yüksek yeterlilikteki işleri yapabilecek vasıfta nitelikli elemanlara ihtiyaç var. Onları yetiştirmeniz gerekiyor. İnsan kaynaklarınızı buraya yöneltmeniz gerekiyor. Aksi takdirde çağdaş dünyadan ve çağdaş dünya ile yarıştan tabi ki bahsedilemez" ifadelerini kullandı.

"Çalışma ortamında moral ve motivasyonu yükseltici olmak durumundayız" diyen Çelik, aksi takdirde ciddi sıkıntılarla karşı karşıya kalınabileceğini ve bu anlayış çerçevesinde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın alanını ilgilendiren temel işlevlerin yerine gelmeden performansın gerçekleştiği bir çalışma hayatının gerçekleşmesinin mümkün olmadığını ifade etti.

"657 SAYILI DEVLET PERSONEL KANUN REFORMUNUN ACİLİYETİNİ BURADA ÖZELLİKLE VURGULAMAK İSTİYORUM"

Bu çerçevede sendikal mevzuatı sil baştan yenilediklerini değinen Bakan Çelik, iş sağlığı ve güvenliği gibi yapılan diğer düzenlemeleri anlatarak, şunları söyledi: Devamı için tıklayınız.
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.