Burdur'da Sağlık Alanında 67 Milyon Tl Yatırım Yapıldı

AK Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik, AK Parti hükümeti döneminde Burdur'a sağlık sektöründe 67 milyon TL yatırım yağıldığını açıkladı.

Burdur'da Sağlık Alanında 67 Milyon Tl Yatırım Yapıldı
25 Kasım 2015 Çarşamba 08:20

AK Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik, "AK Parti iktidarımız döneminde 8,5 yıl boyunca, tüm Türkiye genelinde sağlıkta yaptığımız atılımların bir örneğini de Burdur'da gerçekleştirdik. Burdur'umuz da şu ana kadar 8,5 yıl da sağlık alanında yaptığımız yatırımlar, tıbbi donanımlar, bunun yanında Ambulanslarla beraber 67 Milyon TL'lik yani 67 trilyonluk bir yatırıma imza atmış bulunuyoruz" dedi.

Hastane ve sağlık üniteleri ile ilgili bilgiler veren Özçelik, şunları söyledi:

"Burdur'da Kadın Doğum Çocuk Hastanesi, daha önce SSK Hastanesi olarak bilinen hastanede açılmıştı. Kadın Doğum Çocuk Hastanesi'nin önünden Acil Servis ve Polikliniklerde bir sıkıntımız vardı. Burdur'da yıllardır eski Devlet Hastanesi, 14 yıl yaz-kış binası inşaat halinde kalmış bir hastane idi. Hastane tamamlandıktan sonra doktorlar, hemşireler hastanenin çok güçlü olmadığını, bir depremde yıkılabilecek pozisyonda olduğunu ifade ettiler. Biz bu çerçevede 2005 yılında güçlendirme ile alakalı Bakanlıkla bir görüşme yaptık. Neticede Devlet Hastanesi güçlendirilmesi 2 milyon 600 bin TL'ye gerçekleştirilmişti. Bazen diğer siyasi partilerin başkanları, kamuoyunu yanıltmak adına 3,5-4 trilyona mal oldu gibi bilmeden yaptıkları açıklamalar insanların kafalarında soru işareti bırakmaktadır. Dolayısıyla, bu güçlendirme ile beraber hastaneyi şu anda kullanmaya devam ediyoruz. Yoksa birileri kalkıp ta, 3,5-4 trilyonla yapılacak güçlendirmeden 2 tane yeni yapılır gibi böyle gayrı ciddi açıklamaları gerçekten çok hoşnut bulmadığımızı ifade etmek istiyoruz."

Sağlık yatırımları kapsamında ilçelere yapılan yatırımları da aktaran Bayram Özçelik, "Tefenni İlçe Devlet Hastanesi bitirildi. Tefenni İlçe Hastanesi 2007 yılında 3 milyon 946 bin TL'ye bitirilmiş oldu. Yeşilova İlçe Hastanesi ise 2 milyon 500bBin TL'ye mal olmuş bir hastane. Şu anda sadece asansörü ve çevre duvarı kaldı, o da biten bitmez hemen Yeşilova Hastanesi'ni hizmete açmış olacağız" dedi.

Çavdır Toplum Sağlığı Merkezi'nin millet-devlet işbirliği ile gerçekleştirildiğini belirten Özçelik,

yaklaşık bir hafta önce de Çavdır İlçe Hastanesi konumuna getirildiğini kaydetti. Bakanlıktan 280 bin, Özel İdare'den 100 bin TL ayrılarak yaklaşık 380 Bin TL ile Altınyayla'da Toplum Sağlığı Merkezi'nin de açıldığını belirten Özçelik, "Birkaç hafta içerisinde Karamanlı Toplum Sağlığı Merkezi de açılmış olacak. Karakent'te bir Aile Sağlığı Merkezi yapıldı. O bölgedei 9 köye Aile Hekimliği ile hizmet veren bir Aile Sağlığı Merkezi yapılmış oldu" şeklinde konuştu. AK Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik, Bucak Devlet Hastanesi yeni binasının projesinin tamamlandığını, hastanenin TOKİ tarafından yapılacağını ifade etti.

Gelecekteki yatırımları açıklayan Özçelik şöyle konuştu:

"Burdur'da Ağız Diş Sağlığı Hastanesi 20 Üniteli, 2 Milyon 992 Bin Tl.ye mal olacak, Temmuz ayı sonunda, Kışla Mahallesi'ine yapılan Ağız Diş Sağlığı Hastanesi de Burdur'a hizmet vermeye başlayacak. Ağlasun İlçe Hastanesi, 10 yataklı bir hastane. Şu anda Sağlık Bakanlığının yatırım programında ihalesi yapıldı. 1 haftalık itiraz süresi bekleniyor. Sonra da yeri hazırlanan Ağlasun İlçe Hastanesi inşaatı başlamış olacak. Bucak toplum sağlığı Merkezi Sağlık Bakanlığı'nın programında idi. İnşaatına başlanacak aşamaya geldi. Burdur Sağlık Müdürlüğü binası 3 milyon 222 bin TL'ye mal olacak. İlk önce planladığımız; 112 Komuta Merkezi alt katta olup, Sağlık Müdürlüğü üst katta olacak şekilde idi, ama biliyorsunuz 112 Komuta Merkezi Erkek Yetiştirme Yurdu'nun bahçesinde yapıldığı için orada hizmet verecek. Çatalpınar'daki Sağlık Müdürlüğü binasını tamamladığımız zaman güzel bir inşaatımız tamamlanmış olacak. Burdur'da 2008 Temmuz'da Aile Hekimliği Sistemi'ne geçildi. Şu anda 72 tane Aile Hekimi Burdur sınırları içinde Aile Hekimliği hizmetini vermektedir. 2002 yılında Burdur'da 5 tane ambulans var iken, 2010 yılında 112'lerle beraber 34 tane ambulans oldu. 2002 yılında Burdur'da 2 tane 112 Acil İstasyonu varken, 2010 yılında Burdur'da 14 adet 112 Hızır Servis İstasyonu oldu."

AK Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik, 24 kişiden oluşan UMKE Ekibi'nin kurulduğunu, doğal afetlerde müdahale edeceğini, paletli ambulans aracının alındığını ve Burdur'daki uzman hekim sayısının 118 uzman hekime yükseldiğini sözlerine ekledi.
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.