Bu Para Aile Hekimlerinin Hesaplarına Yattı

Sosyo-ekonomik gelişmişlik düzeyi ücretinin,

Bu Para Aile Hekimlerinin Hesaplarına Yattı
14 Mayıs 2014 Çarşamba 20:20

 AHEF`İN GİRİŞİMLERİ İLE SOSYO-EKONOMİK GELİŞMİŞLİK ÜCRET FARKLARI HESAPLARA YATTI

Sahada çalışan aile hekimlerinden, İSTAHED Hukuk Komisyonu üyesi Dr. Ali ERBAŞ ve  Çorum Aile Hekimleri Derneği Hukuk Komisyonu üyesi Dr. Selçuk ÖNCE’ nin yaptığı çalışmalar sonucunda, 01.07.2011 tarihinden itibaren aile hekimlerinin ödemelerinde yer alan "Sosyo Ekonomik Gelişmişlik Ücreti " kaleminin hesaplamasının hatalı yapıldığı AHEF tarafından da  tespit edilmişti. 30.12.2010 tarihinde Resmi Gazetede yayınlanan ve 10.09.2011 tarihinde değişiklik yapılan Aile hekimliği Uygulaması Kapsamında Sağlık Bakanlığınca Çalıştırılan Personele Yapılacak Ödemeler ile Sözleşme Usul ve Esasları Hakkında Yönetmeliğin 23. maddesinde "(1) 16 ncı maddenin birinci fıkrasının (a) bendinin ikinci paragrafında ve 19 uncu maddenin birinci fıkrasının (a) bendinin ikinci paragrafında yer alan Türk Lirası tutarlar ve değişken katsayılar ile Ek (3)’ te yer alan aile hekimi ve aile sağlığı elemanına ödenecek tutarlar tavan ücrette yapılan artış oranında artırılır." hükmüne rağmen,  Sosyo-ekonomik gelişmişlik düzeyi ücretinin, tavan ücrette yapılan artış oranında artırılması gerekirken, 30.12.2010 tarihinden sonra bu artışın yapılmadığı tespit edilmişti.
AHEF ‘in 12.02.2014 tarihinde THSK ‘ na yapmış olduğu resmi başvuru sonucu, Sosyo-ekonomik gelişmişlik ücretlerinin hesaplanmasında yapılan hata giderilerek, aile hekimlerine ve aile sağlığı elemanlarına, eksik hesaplanan tutarlar yatırılmaya başlanmıştır.
Saygılarımızla..
 
Dr. Hakan UZUN
AHEF 2. Başkanı
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.