Bölgesel İl Sağlık Verilerini Değerlendirme Toplantısı Başladı

Sağlık Bakanlığı Temel Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından aile hekimliğini geliştirmek amacıyla yürütülen İl Sağlık Verilerini Değerlendirme Toplantısı, 9 ilin katılımıyla Samsun'da başladı. Büyük Samsun Oteli'nde…

Bölgesel İl Sağlık Verilerini Değerlendirme Toplantısı Başladı
Sağlık Bakanlığı Temel Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından aile hekimliğini geliştirmek amacıyla yürütülen İl Sağlık Verilerini Değerlendirme Toplantısı, 9 ilin katılımıyla Samsun'da başladı.

Büyük Samsun Oteli'nde gerçekleştirilen 6. bölge toplantısı olan İl Sağlık Verilerini Değerlendirme Toplantısı'na, Sağlık Bakanlığı Temel Sağlık Hizmetleri Genel Müdür Yardımcıları Yard. Doç. Dr. Bedrettin Uluat, Dr. Halil Ekinci ve Ana-Çocuk Sağlığı ve Aile Planlaması Genel Müdür Yardımcısı Dr. Sema Özbaş, il sağlık müdürleri ile aile hekimliğiyle ilgili sorumlu şube müdürleri katıldı.Konuyla ilgili açıklamada bulunan Sağlık Bakanlığı Temel Sağlık Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Dr. Halil Ekinci, aile hekimliği ile yeni dönemde veri toplanmasıyla ilgili illerde bölgesel değerlendirme çalışmaları yaptıkları belirterek, "Bunu nasıl geliştiririz, bunu nasıl daha iyi götürebiliriz ona çalışıyoruz. İllerimizdeki şube müdürlerini toplayıp ülke genelinde standart bir veri oluşturma modelini geliştirme ve var olan modelimizi daha ileriye götürme yönünde çalışma yapmaktayız." dedi.
Bunun, ülke genelinde yaptıkları bölgesel 6. toplantı olduğunu belirten Genel Müdür Yardımcısı Dr. Halil Ekinci, "Önümüzdeki Pazartesi ve Salı günü Gaziantep ilimizde olacağız. Böylece bölge bölge 81 ilimizle bir araya gelerek çalışmamızı bitirmiş olacağız." diye ifade etti. Ekinci, toplantının 2. gününde ise Müsteşar Yardımcısı Doç. Dr. Turan Buzgan'ın da katılcağını sözlerine ekledi.
Türkiye genelinde bölge bölge yapılması planlanan ve Samsun, Sinop, Tokat, Amasya, Çorum, Ordu, Giresun, Trabzon ve Rize olmak üzere 9 ili kapsayan ve 11 Temmuz'da başlayan bölgesel İl Sağlık Verilerini Değerlendirme Toplantısı, 12 Temmuz akşamı sona erecek.YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Haberler
Personel Sağlık
Personel Meb
Hemşire Forması