Böbrek Naklinde Hastane Çilesi

Böb­rek has­ta­ları te­da­vi hiz­me­ti kri­zi ya­şı­yor. Nefrolog ek­sik­li­ği nedeniyle hastalara ‘na­kil ol­du­ğun has­ta­ne­ye gi­t’ ce­va­bı veriliyor

Böbrek Naklinde Hastane Çilesi
07 Ekim 2014 Salı 10:41

Has­ta­ne­ler­de­ki altya­pı ve nef­ro­log ye­ter­siz­li­ği böb­rek nak­li olan has­ta­la­rı zo­ra sok­tu. Bel­li ara­lık­lar­la bir nef­ro­lo­gta kon­trol ve te­da­vi gör­me­si ge­re­ken ço­ğu has­ta bu im­kan­dan fay­da­la­na­mı­yor.
 
BAŞ­KA KAPIYA
 
2005 yı­lın­da İs­tan­bul Üni­ver­si­te­si Cer­rah­pa­şa tıp Fa­kül­te­si­’n­de böb­rek nak­li olan Di­ya­liz ve Or­gan Na­kil Has­ta­la­rı Der­ne­ği Baş­ka­nı Si­nan Yıl­dız, mağ­dur has­ta­lar­dan sa­de­ce bi­ri. Ay­da bir ol­mak üze­re ömür bo­yu has­ta­ne­ye gi­dip te­da­vi gör­me­si ge­re­ken Yıl­dız, “En­fek­si­yon kap­ma ris­ki­miz ol­du­ğu için Cer­rah­pa­şa te­da­vim için uy­gun bir yer de­ğil. Ay­rı­ca nef­ro­log biz­den tah­lil is­te­di­ğin­de ge­rek­li bi­rim­ler­den ran­de­vu ala­mı­yo­ruz. Bu ne­den­le ben Hay­dar­pa­şa Nu­mu­ne Has­ta­ne­si­’ne gi­de­bi­li­yo­ru­m” de­di.
BUGÜN GAZETESİ 
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.