Başkandan Düşündürücü Açıklamalar

Sağlık Eğitimcileri Derneği 25/07/2015 tarihinde Cumartesi günü 2.Olağan Genel Kurulunu yaptı.

Başkandan Düşündürücü Açıklamalar
27 Temmuz 2015 Pazartesi 16:17

Kocaeli İl Başkanlığı yaptığı dönemde başarılı çalışmaları ile dikkat çeken  Engin PAŞAOĞLU Sağlık Eğitimcileri Derneği Yönetim Kuruluna seçilmiştir.

 Kendisi bir eğitim aşığı olduğundan yönetim kurulu tarafından yapılan görevlendirmede kendisine eğitimden sorumlu genel başkan yardımcılığı görevi verilmiştir.

Engin PAŞAOĞLU; Türkiye de gündemi belirleyen BAŞARILI bir derneğin yönetim kurulunda olmanın kendisine mutluluk verdiğini söyledi.

Engin PAŞAOĞLU açıklamasında;  Sağlık bilgisine sahip olmanın sağlık eğitimi  vermeye yeterli olmadığını, “Sağlık Eğitiminin” sistemli, programlı, ilkeli ve kendine has etiği olan ölçümsel bir süreç olduğunu, sağlık düzeyinin yükseltilmesi, sağlığın korunması ve geliştirilmesi amaçlanıyorsa “etkili sağlık eğitiminin” öncelikler arasında olması gerektiğini belirtmiştir.

Engin PAŞAOĞLU yapmış olduğu açıklamasında; önemle bilinmelidir ki; hastalıkları tedavi etmektense korumanın her yönden daha geçerli ve doğru bir yol olduğunu, koruyucu sağlık hizmetlerinin omurgası olan sağlık eğitimi konusunun tekrar öneminin gündeme gelmesi gerektiğini ve sağlık eğitiminin konunun uzmanı olan formasyonu olan ehil sağlık eğitimciler tarafından yürütülmesi gerekliliğini vurgulamıştır.

Engin PAŞAOĞLU; Sağlık Bakanlığının sağlıkta dönüşüm politikasının başarılı bulmadığını, özellikle koruyucu sağlık hizmetlerinde sağlık eğitimine gerekli önemin verilmediğini, tecrübeli sağlık eğitimcilerinin ve formasyonu olan başarılı sağlık çalışanlarının eğitim harici her türlü işlerde çalıştırıldıklarını, bu konuda Sağlık Bakanlığının iyi bir sınav vermediğini, bunu abes karşılamadığını, Sağlık Bakanlığının idari ve yönetimsel yapılanmasının liyakat tan uzak siyasal ve sendikal yapılanmadan ibaret olduğunu, idari yapılanmada yer alan yöneticilerin sağlık eğitiminin önemini kavramasının imkânsız olduğunu, amiyane tabirle ağzınızla kuş tutsanız dahi bizden değilseniz hiçbir şeysiniz mantığının egemen bir yapıda sağlık sistemi çok şeyler kaybedeceğini, haliyle başarılı olamayacağını, yine de sağlık eğitimcileri derneği olarak Sağlık Bakanlığı ile her türlü projede yer alabileceğini belirtmiştir.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.