Başbakanım; Bizde Sağlık Sektöründe Çalışıyoruz!!!!!!!!

Günlerdir, hatta aylardır başbakanımızın 14 Mart Tıp bayramı nedeniyle sağlıkçılara yapacağı güzel haberleri bekliyoruz. Ama bir yıldır büyük umutla beklediğimiz 14 Mart tam bir hayal kırıklığı oldu. Tabiri caizse başımızı hangi taşa vuracağımızı şaşırmış durumdayız.

Başbakanım; Bizde Sağlık Sektöründe Çalışıyoruz!!!!!!!!
12 Mart 2015 Perşembe 20:12

Sağlık personeli olarak  doktor, hemşire, ebe, sağlık memuru, Att, tıbbi sekreter, hepsi bir ekiptir. Biri olmadan diğerinin tek başına olması mümkün değildir.  
Sayın Başbakanım;  döner sermayeyi sadece Doktorların emekli maaşına yansıtırken, doktorların mı  Sadece sabaha kadar uykusuz nöbet tututuğunu düşünüyorsunuz. 25 yıllık sahada çalışan bir hemşire olarak sağlık personeli olarak yaşadığımız sıkıntıları anlatayım. Acil servise başvuran her hastaya hekim sırf hastayla kötü olmamak için halk dilinde adı renkli serum olan serum taktrılır. Gereksin yada gerekmesin hepsinin tomografisi, röntgeni çektirilir, kan tahlilleri çalıştırılır. Sabaha kadar sadece ve sadece acilde nöbet tutan doktor değildir, doktorla beraber hemşiredir, ebedir, sağlık memurudur, ATTdir, labaroranttır, röntgen teknisyenidir. O yüzden döner sermayenin sadece doktorların emekli maaşına yansıtırken doktorları mutlu edersiniz ama bir hastanede 100 doktor varsa en az 700  tane hekim dışı  sağlık personelini mutsuz edersiniz. Ve bizler deriz ki  bu bakanlık DOKTOR BAKANLIĞI. Sanıyormusunuz ki e recete ye geçtiniz receteleri doktorlar yazıyor. Reçeteleri Yıpranma vermediğiniz, döner sermayesini emekliliğine yansıtmadıgınız tıbbi sekreterler ve hemşireler yazıyor. Bazı hekimler hastanın orderını bile yazmıyor. Hasta mağdur olmasın diye bütün riskleri alarak hemşire sürecin gereklerini   yapmaktadır. Bunu gerekli mercilere taşıyıncada hemşire yapsın denilmektedir. Hatta hekim orderı yazmayınca yapmayan sağlık personeli arkadaşı sürecek yer bulamamaktalar. Bakanlık Sağlık Kalite Akrediasyon dairesi diye bir birim kurdu, bu kurum sözel orderı bile kısıtlamışken günlerce order yazılmadan tedavi yapılan hastalar var. Size şu bilgiyide verelim klinilklerde hekimler akşam olunca evlerine gider sabaha kadar yatan hastaların başında hekim dışı sağlık personeli bekler.  Doktor tahlili ister bazı hekimler sonuca bile bakmaz hemşire peşinde koşar hatırlatır. Doktor hastayı yatırır, ameliyatnı eder, tüm sıkıntılarını gideren 7/24 saat   başında bekleyen hemşiredir, ebedir, sağlık memurudur, Att dir, laborantır, röntgen teknisyenidir. Lütfen yeter artık bizleri guruplaştırarak ayrıştırmayın Sırf kurum başkanını tanıyor diye, doktorların personele eziyet etmesine izin vermeyin. Sağlık Bakanlığını DOKTOR BAKANLIĞI olmaktan çıkarın.Sağlık Bakanlığında en azından müsteşar düzeyinde bizimde temsil edilmemizi, sahayı bilen  insanlar taraffından temsil edilmemizi sağlayın. Bugün sağlık personeleri olarak size kırıldık ve hepimiz bir daha dedik ki bu bakanlık DOKTOR BAKANLIĞI.
                                                                                                                                      Sevde Nisa BEYAZ
                                                                                                                                 Personel Sağlık Net Editörü
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.