Bakanlıktan Eyleme Katılmayanlara Teşekkür..

Sağlık Bakanlığı, Dr. Ersin Aslanın ölümü dolayısıyla düzenlenen iş bırakma eylemlerine katılmayan hekim ve sağlık çalışanlarına teşekkür etti.

Bakanlıktan Eyleme Katılmayanlara Teşekkür..
18 Nisan 2013 Perşembe 14:00


Sağlık Bakanlığı tarafından, dün sağlık kuruluşlarında iş bırakma eylemi yapılacağı ve hasta muayene edilmeyeceği haberlerinin aksine hekimlerin görevlerinin başında olduğuna dair açıklama yapıldığı belirtildi.

Yapılan açıklamada, gün sonu itibari ile Bakanlığa bağlı devlet hastanelerinde münferit bir kaç vaka dışında, başvuran tüm hastaların muayene ve tetkiklerinin eksiksiz yapıldığı, sağlık hizmetlerinde herhangi bir aksama yaşanmadığı bildirildi. Sağlık çalışanlarının; halkın sağlık hizmetlerine erişim hakkına gösterdikleri saygının örnek teşkil edecek nitelikte olduğu vurgulanarak, “Sağlık camiasının ortak acısı olan Merhum Dr. Ersin Aslan’ın ölümünü istismar etmeye çalışan çevrelere itibar etmeyerek, sağlık hizmeti için kendisine başvuran insanları geri çevirmeyen hekimlerimiz ve sağlık çalışanlarımıza duyarlılıkları için teşekkür ederiz” denildi.

Sağlık Bakanlığı’nın sağlıkta yaşanan şiddet olaylarını sonlandırmak, sağlık kurumlarında çalışan personelin rahat ve güvenli bir ortamda hizmet verebilmesini sağlamak amacıyla bir takım tedbirler aldığı ifade edilerek şu açıklamalar yapıldı;

"Şiddete uğrayan sağlık çalışanına veya vefatı halinde kanuni mirasçılarına talep etmesi halinde Bakanlığımız avukatlarınca hukuki yardım verilmektedir. İçişleri Bakanlığı ‘Sağlık Çalışanlarına Karşı İşlenen Suçların Soruşturulması’ konulu bir genelge yayınlamıştır. Genelgede kamu görevi nedeniyle sağlık çalışanlarına karşı yaralama (TCK Madde 86-87), tehdit (TCK Madde 106) hakaret (TCK Madde 125) fiillerin işlenmesi halinde, mağdur kişinin şikayeti aranmaksızın, kolluk kuvvetlerince doğrudan işlem yapılması ve Savcılığa bilgi vererek, gerekli soruşturmanın başlatılması hususları ele alınmıştır.

İnternet Teknolojisi Online Özel Haber Servisi > Haberin devamı için TIKLAYINIZ.
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.