Bakanlık Taşra Teşkilatı Yönergesinde Değişiklik Yapacak

Bakanlık Taşra Teşkilatı Yönergesinde Değişiklik Yapacak

Bakanlık Taşra Teşkilatı Yönergesinde Değişiklik Yapacak
12 Şubat 2013 Salı 10:48

 YÖNERGE DEĞİŞİKLİĞİ

Amaç

Madde 1- Bu Yönerge; Sağlık Bakanlığı taşra teşkilatı birimlerinde çalıştırılacak personelin unvanlar itibariyle kadro standartları, kadroların kullanımı ile bu birimlerde kurulacak Şube müdürlüklerinin birim adlarının ve görev tanımlarının belirlenmesi amacıyla hazırlanmıştır.

Kapsam

Madde 2- Bu Yönerge, Sağlık Bakanlığı taşra teşkilatı İl Sağlık Müdürlüğü, İlçe Sağlık Müdürlüğü ve Acil Sağlık Hizmetleri birimleri personeli ile Şube müdürlüklerini kapsar.

Dayanak

Madde 3- Bu Yönerge; 4/1/2012 tarihli ve 28163 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Sağlık Bakanlığı Taşra Teşkilatı İdari ve Hizmet Birimleri Kadro Standartları Yönetmeliğine dayanılarak hazırlanmıştır.

Tanımlar

MADDE 4- Bu Yönergede geçen;

a) Bakan: Sağlık Bakanını,

b) Bakanlık: Sağlık Bakanlığını,

c) İdari Birim: İl ve İlçe Sağlık Müdürlüğünü,

ç) Hizmet Birimi: Acil sağlık hizmetlerini sunan birimleri,

d) Kadro Standardı: İl Sağlık Müdürlüğü, İlçe Sağlık Müdürlüğü ve Acil Sağlık Hizmetleri birimlerinde unvan itibariyle çalıştırılabilecek azami personel sayısını,

ifade eder.

Şube Müdürlükleri

Madde 5- Bakanlık taşra teşkilatı il ve ilçe müdürlüklerinde kurulacak şube müdürlüklerinin birim adları ile bunların görev tanımları EK I İL VE İLÇE MÜDÜRLÜĞÜ ŞUBE MÜDÜRLÜKLERİ BİRİM ADLARI VE GÖREV TANIMLARI cetvelinde gösterilmiştir.

Kadro Standartları

Madde 6- Bakanlık taşra teşkilatı kadro standartları, EK II KADRO STANDARTLARI cetvelinde idari birimler ve hizmet birimleri itibariyle gösterilmiştir. İdari birimler ile hizmet birimlerine standart üstü veya belirlenen unvanlar dışında atama yapılamaz.

Kadro Standardı ve Şube Müdürlüklerinin Tespit Esasları

Madde 7- İl ve İlçe Sağlık Müdürlüklerinin kadro standartları; hizmet sunulan nüfus, Bakanlık, üniversite ve özel sağlık tesisi sayısı, sunulması planlanan hizmetler ile diğer objektif ölçütler dikkate alınarak belirlenmiştir. İl Ambulans Komuta Kontrol Merkezi ile Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonlarının kadro standartları; sunulması planlanan hizmetler, hizmet alanının coğrafi büyüklüğü, hizmet sunulan nüfus ile diğer objektif ölçütler dikkate alınarak belirlenmiştir.

İl ve İlçe Sağlık Müdürlüklerinde kurulacak birimler Şube müdürlükleri bazında Bakanlık, üniversite ve özel sağlık tesisi sayısı, sunulması planlanan hizmetler, nüfus yoğunluğu kriterleri dikkate alınarak belirlenmiştir.

Kadrolar

Madde 8- Bu Yönerge kapsamında kadroların temini, dağılımı ve diğer kadro işlemleri, 190 sayılı KHK ve diğer genel hükümlere göre Bakanlık Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğünce gerçekleştirilir.

Yürürlük

Madde 10- Bu Yönerge yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

Yürütme

Madde 11- Bu Yönerge hükümlerini Bakan yürütür.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.