Bakanlık Danıştayın Kararını Temyize Götürecek

SAĞLIK BAKANLIĞI AÇIKLAMASI

Bakanlık Danıştayın Kararını Temyize Götürecek
13 Kasım 2015 Cuma 20:14

 T.C.
SAĞLIK BAKANLIĞI
Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği
 
 
ANKARA / 07.04.2011
 
 
 
BASIN AÇIKLAMASI
 
 
7 Nisan 2011 tarihinde Danıştay Beşinci Dairesi’nin basına yansıyan kararı üzerine aşağıdaki açıklamanın yapılmasına gerek duyulmuştur:
 
Danıştay Beşinci Dairesi, Bakanlığımızın 16 Temmuz 2010 tarihli “Tam Gün Kanunu’na İlişkin Basın Açıklaması” hakkında verdiği karar ile kamuda görevli hekimlerin muayenehane işletebileceklerine, ancak özel sağlık kuruluşlarında çalışamayacaklarına hükmetmiştir.
 
Bilindiği üzere; Beşinci Daire’nin daha önce bu konuda verdiği yürütmeyi durdurma kararına karşı Bakanlığımızın yaptığı itiraz, Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu’nca kabul edilmiş ve kamuda görevli hekimlerin, özel sağlık kuruluşları ve muayenehanelerde çalışamayacaklarına karar verilmişti.
 
Beşinci Daire’nin bu yeni kararına göre, kamuda görevli hekimler muayenehane işletebilecekler, ancak özel sağlık kuruluşlarında çalışamayacaklardır. Kararın muayenehane işletilebileceğine ilişkin kısmına karşı; Bakanlığımızca Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu’na temyiz başvurusu yapılacaktır.
 
Hukuk Devleti ilkesinin gereği olarak; İdari Dava Daire Kurulu’nca temyiz başvurumuz hakkında verilecek karara kadar, Beşinci Daire kararına göre uygulama yapılacaktır.
 
Kamuoyuna saygıyla sunulur
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.