Bakanlık 3'e Bölündü 3 Farklı Yoğurt Yiyor

Bakanlık 3'e Bölündü 3 Farklı Yoğurt Yiyor

Bakanlık 3'e Bölündü 3 Farklı Yoğurt Yiyor
15 Eylül 2012 Cumartesi 16:47

 Şu sağlık bakanlığı teşkilat yasası çıkmaz komaz olaydı. Paramparça olan bu duruma biz sağlıkçılar olarak akıl sır erdiremedik. Halk sağlığı müdürlüğü, sağlık müdürlüğü,sağlık müdürlüğünün içinde bir halk sağlığı şube müdürlüğü, kamu hastaneleri genel sekreterli vs... 

Personelin kafası zaten karışıştı iyice karıştı. İnsanlar doğru düzgün tayin olamıyor. İlçe entegre hastanede çalışan biri tayin olacağı zaman başka ile gittiiğinde yine ilçeye mahkum oluyor. sağlık müdürlüğünün bir personeli tayinle sadece başka bir sağlık müdürlüğüne geçebiliyor. Hastanedki att sadece hastaneye tayin istiyor, 112 ye geçemiyor. 112 deki hastaneye geçemiyor. Düne kadar düzgün işleyen sistem allak bullak oldu.

Geçen ay bakanlık kadrolu personel aldı. Daha doğrusu devlet personel başkanlığı verdi.. bakanlığa kalsa 4.b ye devam. Bu atamalarda hastanelere ve sağlık bakanlığına atananlar ( cümleyi anlamak bile zor) şöyle diyelim türkiye kamu hastane birliğine atananlar ile sağlık bakanlığı taşra teşklatına atananlar il emrine atanıp ildeki eskiden kalma geçerliliğini çoktan yitirmiş PDC lere göre yerleştirildiler. Halk sağlığına atananlar ise atandıktan sonra bir atamaya-kuraya tabi olarak yeniden atanıp il içinde yerleri belirlendi. Neden halk sağlığı il içinde bunu yaptı.. yada neden kamu hastaneleri ile sağlık bakanlığı taşra bunu yapmadı.. Kimin eli kimin cebinde .. deneme yanılma yoluyla nereye kadar gidilecek. 

İlçe hastanelerinin durumu içler acısı, kim kime neden bağlı, kimin bütçesi kimden çıkacak. Sağlık Bakanlığı nasıl olurda T.C devletine ait ama ilçe hastanesine müdahil olamaz. Bu hastane halk sağlığına bağlandıysa halk sağlığı kime bağlı. 3-4 ay oldu kafası hala karışık durumda hem personelin hem vatandaşın.

personel devir teslimleri nasıl yapıldı. hangi kriterler uygulandı. Taşınır taşınmaz mallara ne oldu. Demirbaşlar kime ait. arada kayayan demirbaşlara ne oldu. tüm demirbaşlar envanterde kayıtlı mı ? değil... halk sağlığı ile il sağlık ayrılırken art niyetli memur istese milyarlık vurgun yapabilirdi. Ki yapanda olmuştur. Hala il sağlıklarda demirbaşların kayıltları tutulmadı. Halk sağlığı Allaha emanet. Halk sağlığı müdürleri ve amirleri birbirlerini arayıp akıl danışıyor. Kurumun merkezi illere birbirlerine sormlarını tavsiye ediyor..

asıl büyük bomba hala patlamaya hazır bekliyor. GENEL SEKRETERLİK... kamu hastane birliği.Çok tantana kopacak daha.. 

Bu 3 e bölünme durumunun acilen mali açıdan denetlenmesi lazım. Bize göre bölünme ile devlet ciddi zarara uğramıştır. İncelenmeli...

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.