Bakanlığımız Koordinasyonunda Hazırlanan Ulusal Tütün Kontrol Programı Eylem Planı (2015-2018) Yürürlüğe Girdi.

Ülkemizde başarıyla yürütülen, Dünya Sağlık örgütü tarafından tüm dünyaya örnek gösterilen tütün kontrolü çalışmalarında gelinen noktanın bir adım daha ileriye götürülmesi amacıyla oluşturulan ve 2015-2018 yıllarını kapsayan Ulusal Tütün Kontrol Programı Eylem Planı, 27 Ocak 2015 tarihli ve 29249 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan 2015/1 sayılı Başbakanlık Genelgesi ile yürürlüğe girdi.

Bakanlığımız Koordinasyonunda Hazırlanan Ulusal Tütün Kontrol Programı Eylem Planı (2015-2018) Yürürlüğe Girdi.
30 Ocak 2015 Cuma 10:13

Genelgede; Başkanlığını Sağlık Bakanlığının yapacağı, Eylem Planının izlenmesi, sonuçlarının değerlendirilmesi, gerektiğinde değiştirilmesi ve güncellenmesi; ihtiyaç duyulması halinde yeni strateji, program ve eylem planları hazırlanarak onaylanması ve uygulamaya konulması görevlerini yürütmek üzere, “Ulusal Tütün Kontrolü Koordinasyon Komitesi”nin kurulması hükme bağlandı.
 
Komite çalışmalarında alınan kararlar ile Program ve Eylem Planının uygulanmasında ihtiyaç duyulacak her türlü katkı ve desteğin; bütün bakanlıklar, kamu kurum ve kuruluşları tarafından verilmesi ve bu kapsamda kurumlarca üstlenilen görev ve sorumlulukların özenle yerine getirilmesi hususuna vurgu yapıldı.
 
2015/1 sayılı Başbakanlık Genelgesine ulaşmak için tıklayınız
Ulusal Tütün Kontrol Programı Eylem Planı’na (2015-2018) ulaşmak için tıklayınız

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.