Bakan Hangi Meslekten Kaç Kişinin Atama Beklediğini Bilmiyor!..

Bakan Hangi Meslek Grubundan Kaç Kişinin Atama Beklediğini Bilmiyor!

Bakan Hangi Meslekten Kaç Kişinin Atama Beklediğini Bilmiyor!..
15 Nisan 2013 Pazartesi 08:36

Bir çoğumuz bilmez on yıl önce ülkemizde kimin sağlık bakanı olduğunu, yada her iki yılda bir değişen hükümetler ve bakanlıkları takip etmekten bıkmış milletimiz ilk defa bu denli bir Sağlık Bakanlığı istikrarına şahit olmuştur son on yılımızda.Beğenilen ve beğenilmeyen icraatları ile SN.PROF.Recep AKDAĞ bir döneme damgasını vurmuştur.

Sayın Bakan döneminde ısrarla üzerinde durduğumuz, çözüme kavuşturamadığımız bir konuyu Sayın MEHMET MÜEZZİNOĞLU döneminde çözüme ulaştırma konusundaki ümidimizi ve heyecanımızı sizlerle paylaşmak gayesi ile lütfen sesimize kulak verin,kulak verin ki; Sizin söyleminizle sağlıkta dönüşümü, gelişimi birlikte sağlayalım.

Sayın Bakanın henüz bakanlığının ilk günlerindeki ‘’şu kadar (30.000) hemşire getirin kadroya alayım’’ sözlerini maalesef hayretle takip ettik medyadan. Elbette sayın bakanın kaç meslek grubundan kaç kişi atama bekliyor olduğunu bilmesini beklemiyoruz. Şunu hatırlatmadan da geçemeyeceğiz; Kolay iş değildir Türkiye’de BAKAN olmak. Kocaman bir ailedir ilgili bakanlık, her personel ve personel adayınız ağzınızdan çıkacak kelimeleri bekler,bazen sevinir, bazen üzülürüz. En kötüsü vaziyetten bi haber olmaktır. Sayın Bakan’ın danışmanları ve yardımcıları Sağlık Bakanlığı Personel dağılım ve istatistiği hakkında Sayın Bakan’a rapor verip vermediği hakkında ciddi şüpheler taşımaktayız. Çünkü o raporlar doğru verilseydi binlerce hemşirenin Sağlık Bakanlığı’na bağlı 950 Hastanede,86 Üniversite Hastanesi ve anlaşmalı 1750 Özel hastanede branşları dışında çalıştığı veya çalıştırıldığını biliyor olacaktı.Yukarıda da zikrettiğimiz üzere Sayın Bakanın bunu bilmemesi normaldir.

Buradan Sayın Bakan’a verilmeyen bilgiyi vermeyi bir borç biliyoruz. Yanlış bir bilgiye sahip isek bu haberimizi tekzip etmeye her zaman hazırız. T.C SAĞLIK BAKANLIĞI’na bağlı 1036 Hastanenin sadece 7 tanesinde ECZANE TEKNİKERİ çalışmaktadır.

Binlerce HEMŞİRE mesleği dışında işlerle meşguldur. Bu sebeple bir çok meslek grubu atama beklerken hala hemşire ataması üzerinden tartışmalar yürümektedir.
En az 10 bin hemşire hemşirelik yapmayıp, eczane, mutemetlik, satınalma, kalite, labaratuvar, personel, ayniyat, mkys yetkilisi vs. olarak görev yapmaktadır. Bu hemşirelerin kendi görevlerine çekilmesi hakkında bir genelgenin yayınlanması diğer meslek grublarına 10 bin kadro manasına gelmektedir.

Tüm bu bilgiler ışığında Sayın AKDAĞ’a geçen on yılda verilmemiş olan bu bilgileri zaman zaman Sayın MÜEZZİNOĞLU’na vereceğimizi hatırlatırız.Tüm iletişim kanallarını büyük bir sabırla deneyen ECZANE TEKNİKERLERİ DERNEĞİ olarak,sürekli her birimin konuyu,başka birime atma, şablon halindeki cevapların kopyalanıp defalarca tarafımıza gönderilmesi endişelerimizde bizi haklı çıkarmaktadır. Türkiye Eczane Teknikerleri Derneği olarak yapılacak personel alımlarındaki sayımızın artmasından başka hiçbir açıklamanın yönetim mantığına uygun olmayacağı düşüncesindeyiz.

TÜRKİYE ECZANE TEKNİKERLERİ DERNEĞİ
ÖZGÜR DEMİR
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.