Bakan Gönül: Ak Parti’nin Aldığı Başarının Dünyada Benzeri Yok

ANTALYA (CİHAN)- Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, Türkiye’de hiç olmadık bir başarı sağladıklarını, dünyada da böyle bir şey oldu mu diye halen araştırıldığını söyledi. Seçimden sonra teşekkür etmek amacıyla Alanya’ya…

Bakan Gönül: Ak Parti’nin Aldığı Başarının Dünyada Benzeri Yok
27 Kasım 2015 Cuma 19:48

ANTALYA (CİHAN)- Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, Türkiye’de hiç olmadık bir başarı sağladıklarını, dünyada da böyle bir şey oldu mu diye halen araştırıldığını söyledi.

Seçimden sonra teşekkür etmek amacıyla Alanya’ya gelen Milli Savuma Bakanı AK Parti İlçe teşkilatına birlikte katıldığı Antalya Milletvekilleri adına konuştu. Önemli bir döneme girdiklerini ifade eden Gönül, Türkiye’de hiç olmadık bir başarı sağlandığını dile getirdi. Bu başarının hala araştırıldığını belirten Gönül, “Dünyada da böyle bir başarı sağlandığı tespitinin yapıldığını şuana kadar öğrenebilmiş değilim. Bu nedir? ikinci defa iktidarda iken seçime giriyorsunuz. Ve seçimi kazanıyorsunuz, kazanmakla kalmıyorsunuz, oylarınızı artırmış oluyorsunuz. Elbette uygulanan dış politikalarla Türkiye’nin dışarıda çok yüksek bir itibarı var. Türkiye’ye bu yüzden ilgi büyük ama yabancı, itibarlı, gazeteler bile ne makaleler yazıyorlardı, ‘Bu defa CHP’ye oy verin’ diye makaleler yazıyorlardı. Bu makaleleri yazarken bile yabancılar, ‘Şu şu şu hizmetleri yapmıştır ama, bu defa CHP’ye oy verin’ yapılan hizmetleri de bilerek söylüyorlardı. Bu dışarıdaki menfiyetti. İçeride de ana muhalefetin adeta sınırsız vaatleri, yerine getirilmesi gerçekçi olmayan ama, seçim takımı halinde irdelenmesi de mümkün olmayan vatandaşlar tarafından irdelenmesi de pek kolay olmayan vaatleri bizim şimdiye kadar hiç karşılaşmadığımız bir seçim atmosferini ortaya çıkardı. Bunların hepsi düşünüldüğünde adeta adam adama yapılan bir mücadele sonucu bütün iller bazında adeta sözleşilmiş gibi bir neticeye ulaşıldı. Bu netice gerçekten tarihi bir sonuçtur. Gerçekten tarihi bir başarıdır. Bu başarı da bütün Türkiye katında çalışan arkadaşlarımızın muvaffakiyetidir.” dedi.

Antalya ölçeğinde ise işlerinin biraz daha zor olduğunu hatırlatan Gönül, son seçimde 2. parti durumuna düştüklerini söyledi. Arada çok büyük bir fark olmadığını belirten Gönül, 2. parti durumunda kurtulmanın bir hedef, bir amaç olduğunu kaydetti. 2009 yılında 2. parti durumuna düştüklerini hatırlatan Gönül, 8 senede Antalya’ya yapılan hizmetlerin yalnız turizm açısından ele alınsa bir Antalya’nın diğer yatırımları ele alınsa adeta bir özel imtina gösterilmiş bölge olduğunun ortaya çıkacağını kaydetti. Alanya ölçeğinde yol, Gazipaşa Havaalanı, adliye binası, okullar, yollar, yüzme havuzu, spor salonuna kadar ihalesi yapılmış olan hastanesine ve barajlara kadar hepsinin teker teker bilindiğini ifade eden Gönül, bunları halka anlatan partililerine teşekkür etti. Halkın da bu anlatılanlara olumlu cevap vererek oy verdiğini dile getiren Gönül, propaganda yasağından bir gün önce yapılan motosiklet turunu çok beğendiğini ve unutmadığını söyledi.

Bugün gazetenin birinde CHP’nin ileri gelenlerinden bir şahsın genel merkeze AK Parti’nin 1 milyon insanla çalıştığını, 'Siz kaç kişi ile çalıştınız?' diye sorduğunu belirten Gönül sözlerini şöyle sürdürdü; “Fakat şurası muhakkak ki bir seçimin başarısı liderinin başarısıdır. Liderin performansı, liderin ortaya koyduğu ifade tarzı, hükümet olması halinde yapılacak işlerin sıralanması, yapılanların anlatılması bunun belirleyicisidir. Ancak bölgelerde seçmen listeleri de fevkalade önemlidir. Bizim seçmen listemiz her zaman iftihar ettiğimiz bir liste olmuştur. Kendilerini ispat etmiş arkadaşlarımız listede vardı. Hepsi kendilerini kendi alanlarında ispat etmiş arkadaşlarımız vardı. yakından tanıdığımız çok açık söylüyorum. ayrıca teşkilat temsilcilerimiz listede olması da teşkilatı motive etti. Bu bakımdan ben gerek tüm teşkilatımıza, milletvekili adayı olarak listelerde yer alan en başından en sonuna olan arkadaşlarımıza gönülden teşekkür ediyorum.”

Bakan Gönül’e ilçe teşkilatı tarafından seçimde yapılan motosiklet turundan çekilen fotoğraf büyütülüp çerçevelenmiş şekilde hediye edildi. Bakan Gönül daha sonra 11. Oba Turizm Kültür Sanat ve Portakal Festivali'nin kortej yürüyüşüne katıldı. Mehteran takımı ile birlikte tören alanına gelen Gönül’e portakal suyu ve çilek ikram edildi. 11. Oba Turizm Kültür Sanat ve Portakal Festivali’nde bir konuşma yapan Gönül, daha sonra Antalya’ya döndü. CİHAN
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.