Bakan Çelik: Bir Günde Yasalaştırırız

Bakan Çelik: Bir günde yasalaştırırız

Bakan Çelik: Bir Günde Yasalaştırırız
Bakan Çelik, TBMM gündeminde olan Toplu İş İlişkileri Yasa Tasarısı'nı bir gün gibi kısa süre içerisinde yasalaşmasını sağlayacaklarını bildirdi..


Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, ''Sayın Başbakanımızı ziyaret programı düşünüyoruz, sosyal taraflarla birlikte. Meclis'in gündeminde olan Toplu İş İlişkileri Yasa Tasarısı'nın bir gün gibi kısa bir süre içerisinde yasalaşmasını sağlamış olacağız'' dedi.

Çelik, 101. Uluslararası Çalışma Konferansı'nda Genel Kurul'a hitabının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı. Bakan Çelik, Toplu İş İlişkileri Yasa Tasarısı'nın Meclis gündeminde olduğunu hatırlatarak, tüm sosyal tarafların bu yasanın çıkması için ittifak ettiğini söyledi. Çelik, şunları kaydetti:

''Bu konferanstan döner dönmez sayın Başbakanımızı ziyaret programı düşünüyoruz, sosyal taraflarla birlikte. Uzlaştığımız konuları paylaşacağız ve Meclis'in gündeminde olan Toplu İş İlişkileri Yasa Tasarısı'nın bir gün gibi kısa bir süre içerisinde yasalaşmasını sağlamış olacağız.

Bunu bekletmenin bir anlamı yok. Çünkü endüstriyel ilişkilerimize çok zarar vermeye başladı. 800'e yakın yetkilendirme işlemi yapılamıyor. Bu artık sürdürülebilir bir noktada değil. Adeta zamanla yarışıyoruz. Değil gün, hafta, bizim için bu yasanın çıkması açısından saat bile önem arzediyor. Döner dönmez bu konu hükümet nezdinde de değerlendirilecek ve umarım Meclis tatile girmeden yılan hikayesine dönen bu tasarı yasalaşır ve Türkiye bir sıkıntılı alandan da çıkmış olur.'' 
 YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Haberler
Personel Sağlık
Personel Meb
Hemşire Forması