Avrupa’da Diş Çekimi Büyük Olay Türkiye’de Rutin..

Türkiye’de 70 milyon diş hastası bulunduğunu belirten uzmanlar, “Öğrenciler okulu bitirene kadar, Avrupa’da 5 yıl çalışan hekimin deneyimini elde ediyor” dedi.

Avrupa’da Diş Çekimi Büyük Olay Türkiye’de Rutin..
29 Ekim 2013 Salı 11:27

Tür­ki­ye­’de diş he­kim­li­ği oku­yan bir öğ­ren­ci­nin 3. sı­nıf­tan iti­ba­ren diş çek­me­ye baş­la­dı­ğı ve oku­lu bi­ti­re­ne ka­dar Av­ru­pa­’da 5 yıl ça­lı­şan he­ki­min de­ne­yi­mi­ni edin­di­ği be­lir­til­di. Hos­pi­ta­dent Yö­ne­tim Ku­ru­lu Üye­si Sel­çuk Öz­bö­lük, 76 mil­yon nü­fus­lu Tür­ki­ye­’de 70 mil­yon diş has­ta­sı bu­lun­du­ğunu söy­le­di.

Av­ru­pa­’da­ki fa­kül­te­ler­de oku­yan öğ­ren­ci­ler için diş çek­me­nin bü­yük bir va­ka ola­rak ka­bul edil­di­ği­ne de­ği­nen Öz­bö­lük, “Çün­kü has­ta ba­kım­lı­dır, ağız kül­tü­rü­nü al­mış­tır. Tür­ki­ye­’de 70 mil­yon has­ta var. O ka­dar sa­yı­da­ki has­ta dok­to­run kli­nik de­ne­yi­mi ka­zan­dır­ma­sı­nı faz­la­sıy­la kar­şı­lı­yor. Ar­tık diş çek­mek bi­zim için va­ka de­ğil ru­tin­di­r” de­di.

2 AY­LIK İŞİ 5 GÜN­DE YA­PI­YO­RUZ

Av­ru­pa­’da bir diş te­da­vi­si­nin or­ta­la­ma 2 ay sür­dü­ğü­nü be­lir­ten Öz­bö­lük, “Biz ay­nı di­şi 5 gün­de te­da­vi edi­yo­ruz. Üstelik Av­ru­pa­’nın 3’te bir fi­ya­tı­na yapıyoruz” dedi.

Nes­rul­lah SO­NAY - BUGÜN GAZETESİ
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.