Att’lere Hadsiz Diyen Bir Dernek Paramediklere Ne Verebilir? ..

Acil tıp teknisyenleri ve teknikerleri yani paramedikler bir meslek grubudur denildi -

Att’lere Hadsiz Diyen Bir Dernek Paramediklere Ne Verebilir? ..
26 Aralık 2013 Perşembe 21:04

Acil tıp teknisyenleri ve teknikerleri yani paramedikler bir meslek grubudur denildi. Bir meslek grubunun iki farklı günü olmamalı diyerek aynı günde kutlanmalı diyen kişilere, Paramedik Derneği ATT’lere hadsiz diyerek gerçek kimliğini gösterdi. Kendilerini yegane bir grup olarak gösteren bu kişiler, bu mesleğin gerçek tabanının acil tıp teknisyenleri olduğunu unuttu.

Att’lere hadsiz diyen bir dernek Paramediklere ne verebilir?

İşte Paramedik derneğinizn O yazısı
Paramedik Derneği olarak kurulduğumuz ilk günden beri tek hedefimiz meslektaşlarımızın mesleki kalitesini daha da arttırmaktır. Meslektaşlarımız ve Acil Sağlık Sistemine katkıda bulunmak için bilimsel çalışmalar, toplantı ve çalıştaylar, yüzlerce eğitim organizasyonu , kongre ve sempozyumlar düzenlemiş , yaptığımız sosyal etkinlikler ülkemizin her yerinde ses getirmiştir.Bu çalışmaları yaparken çok değerli Acil Tıp Teknisyeni arkadaşlarımızla omuz omuza çalıştık. Görevimizi ifa ederken en zor anları onlarla yaşadık,beraber üzülüp ,beraber güldük .

Paramedik Derneği olarak onlara hiçbir zaman öteki gözüyle bakmadık.Ne konuştuysak herkese açık alanda konuştuk ve Acil Tıp Teknisyenleri ile ilgili gizli bir hesap yapmadık.Dernekleri kurulmadan önce onları kader arkadaşımız olarak addettik ve her sözümüze biz ATT ve Paramedikler diye başladık.Bu tavrımızı bütün olumsuzluklara rağmen bu güne kadar sürdürdük. Ancak görmekteyiz ki Acil Tıp Teknisyenlerini temsil ettiği öne sürülen topluluk son zamanlarda şaşkınlıklar yaşamakta ve her açıklamada düştüğü bataklığa saplanmaktadır.

Paramedik mesleğini bulunduğu noktanın aşağısına taşıma çabasına girmiş bu topluluk ilk hamlesini , kalemşörlerine sanal ortamda yazılar yazdırarak atmıştır. Bu yazılarında Paramedik Derneğini nezaketsizce karalanmış ve tabandan Paramedikler in ATTDER çatısı altında toplanma yönünde bir talebi olduğu yönünde bir kamuoyu oluşturmak istenmiştir. Ancak bu açıklamaların genel kurul tarihlerine yakın zamanda gerçekleşmesi nedeniyle inandırıcılığını yitirmiş ve bu olay Paramedik camiası tarafından reddedilmiştir.

Yaptıkları genel kurul sonrası Paramedik isimini hazmedemediklerini bir kez daha ıspatlarcasına parantez içinde bırakmışlardır.Ülkemizdeki onbinlerce ATT’nin devasa sorunlarını bir tarafa bırakarak, karalama kampanyalarını Paramedik şemsiyesi altında devam ettirmişlerdir.

Hızını alamayan bu topluluk Paramedik Derneği İl Temsilcilikleri tarafından Türkiye’nin dört bir tarafında farklı günlerde birbirinden coşkulu etkinliklerle kutlanan Paramedik Günü kutlama programlarında boy göstermiş ziyaretlerde bulunmuş, 22 Aralık Paramedik Günü nedeniyle yayınladıkları mesajlarla riyakar olduklarını deşifre etmişlerdir.

Şunu herkes bilsin ki Paramedik Derneği bu ülkenin Paramediklerini temsil eden yegane dernektir.Bu güne kadar çalışma arkadaşlarımızla huzurlu bir ortamda bulunmayı hedef seçtik ve bu uğurda sanal medyadaki anlamsız ve seviyesiz tartışmalarda taraf olmadık.

Paramedik mesleği mensuplarının görev ve yetkileri belirlendiğinde, Acil Yardım Ambulansları Doktor ve,veya Paramedik bulunur şeklindeki ifade kimyamızı bozmadı ve ne oldum delisi olmadık.

Meydanı boş bulan ve her tarafa atlayan bu hadsiz topluluk Paramedikleri ATT’leştirme projelerine bir yenisini ekleyerek 22 ARALIK Paramedikler Günü nün 22 – 28 Mart ATT’ler haftasında kutlanacağını beyan ederek gerçek yüzlerini göstermişlerdir.

Paramedik mesleğine vermeye çalıştıkları zararı ‘Tek Meslek Bir Yürek ’sloganıyla alenen anlatan gruba ,Paramedik gecesinde verilmek üzere hazırlanan freebag lerin üzerine, katılan misafirler düşünülerek ’Paramedik Hayat Kurtarır’ sloganı yerine ‘İşimiz Hayat Kurtarmak ’yazıp dağıtan ekibin yanıtı fazlasıyla yeterli olmuştur.

Paramedik Derneği olarak üzerine vazife olmayan bir misyonu üstlenmeye çalışan bu topluluğun talihsiz açıklamasını şiddetle kınıyoruz.

Paramedik Derneği Yönetim Kurulu


Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.