Asistanlardan Süresiz Grev Kararı!

Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi asistanları eylem yaparak isteklerinin karşılanmasını istiyorlar. Asistanların çalışma koşulları hakkında pek çok şartlar öne sürüldü. Çalışma koşullarının iyi olmadığını ve hakları olan ücreti alamadıklarını da söylediler.

Asistanlardan Süresiz Grev Kararı!
27 Kasım 2014 Perşembe 08:59

Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi asistanları eyleme gitti. İstekleri karşılanana kadar eyleme devam edeceklerini bildiren asistanlar şunları iletiyor:
Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi olarak maalesef kabul edilemez şartlarda çalışmaktayız. Uzun zamandır mevcut olan yönetim zafiyetinin bedelini başta biz akademik kadro olmak üzere tüm hastane personeli ödemektedir. Neredeyse yaptığımız tüm sağlık girişimlerinde malzeme ve kalifiye personel eksikliği yaşanmaktadır. personel sağlık Tüm bunların ötesinde bu zor şartlara rağmen eksiksiz sağlık hizmeti vermek için çabalayan biz Arş. Gör. Hekimler ve Öğretim Üyelerine haklarının karşılığı olan ücretler ödenmemektedir. Bu durumun düzelmesi amacıyla gösterdiğimiz iyi niyetli çalışmalar ve iletişim kanalıyla sorunu çözme çabalarımız karşılıksız kalmıştır.

Biz hekimlerin isteği global düzeyde olmasa dahi en azından Türkiye şartlarına uygun koşullarda halkımıza sağlık hizmeti verebilmektir. Ancak mevcut yönetim anlayışı ile bunun mümkün olmadığı personel sağlık aşikardır.

Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma Görevlisi Hekimler olarak hakkımızın peşindeyiz. Yıllardır süregelen ve temmuz ayından itibaren somutlaşan mücadelemiz tüm özlük haklarımıza kavuşana kadar devam edecektir. Bu bağlamda son 4 aydır hastane yönetimi ile görüşmelerimiz sonucunda ;
1)    Birtakım adımlar atılmış olsa da bize verilen sözlerin tamamının tutulmamış olması,
2)    Özlük hakkımız  ve alın terimizin karşılığı olan döner sermaye ücretlerinin aylardır yatırılmıyor olması,
3)    Yardımcı sağlık personeli (sekreter, hemşire, personel) eksikliği nedeniyle hekimlik dışı iş yükünün hala omuzlarımızda olması,
4)    Tüm bunlar ve benzeri problemlerimizin çözümü amacıyla yazılı bir mutabakat metni imzalanmamış olması,

nedeniyle 26/11/2014 Çarşamba gününden itibaren tüm haklı taleplerimiz karşılanana kadar G(ö)REV’de olacağız. 
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.