Artık Bu Mesleğin Sorunlarını Görün..

TIBBİ SEKRETERLERE MAĞDURİYET ÜSTÜNE MAĞDURİYET YAŞATILIYOR

Artık Bu Mesleğin Sorunlarını Görün..
05 Kasım 2013 Salı 11:48

Ülkemizde hiçbir meslek bu kadar hak için mücadele etmemiştir.Gün geçmiyorki bir Tıbbi Sekreterlik sorunlarıyla karşılaşmayalım.Tıbbi sekreterlik mesleği kadar yerden yere vurulan, değeri 5 para etmeyen başka sağlık mesleği kalmamıştır. Önce taşeronlaşma ile, konusunda uzman kişiler boşa çıkarılmış ve kahve köşelerinde veya özel sektörde kasiyer, manav, çoban, TAMİRCİ v.b olarak mesleğinden alakasız işlerde çalışmaya başlamıştır.

Tıbbi sekreterler olarak sandığa gitmyeceğiz.Tıbbi sekreterler olarak hak ettiğimiz hakkı alana kadar mücadelemizden vazgeçmiyoruz.Öğrencilik hayatımızda aklımıza hiçbir şey gelmiyor.Hak ettiğin hakkı almadığın zaman atanmadığın zaman hayallerin yıkılıyor.Tıbbi sekreterler olarak hak ettiğimiz hakkı istiyoruz. Başkaları gibi ihale istemiyoruz.İstediğimiz iş sahibi olmak bir yuva kurmaktır.Eğer Chp soru önergelerini sunmasaydı hükümet tıbbi sekreterler için ne yapacaktı.Tıbbi sekreterler olarak hem sosyal medyada eylemlerde sesimizi duyurduk.Sizlerden haklarını talep ettiler neden halen verilmiyor.Sayın sağlık bakanı yetkililer bu vebalin altından nasıl kurtulacaksınız.40 bin Tıbbi dokümantasyon ve sekreterlik bölümü haklarını helal etmeyecekler.Çoğu Tıbbi sekreterin yaşları geçmiş atanmamıştır.Tıbbi sekreterlerin bedduasını almayın.Sayın Başbakanımız söyledi kimin ne derdi sıkıntısı varsa Bakanlara,vekillere iletsin.Tıbbi sekreterler olarak hak ettiğimiz hakkı defalarca ilettik.Ama umursayan kimse olmadı.Sayın Başbakanımıza yetkililere tekrar sesleniyoruz: Sesimizi duyun hem dini olarak sorumluluk altındasınız. .Dört yıl sağlık lisesi Tıbbi sekreterlik okuyanların çoğu 2 yıllık sağlık hizmetleri MYO Tıbbi dokümantasyon ve sekreterlik programını bitirdiler. Onlar hatamı yaptı şimdi. Suçumuz 2 yıl sağlık hizmetleri meslek Yüksekokulunu bitirmemiz miydi?

Türkiye de hiçbir meslek bu kadar direnmemiştir. Tıbbi sekreterler olarak hak ettiği haklarını inandığı için mücadele veriyorlar. Haksızlık karşısında eğilmeyiniz; çünkü hakkınızla beraber şerefinizi de kaybedersiniz. H.z.Ali(r.a.). Sözüyle mücadele veriyoruz. Bu haksızlığı kimse kaldıramaz.İnandığımız doğruları hakkımız için her zaman heryerde söyleyeceğiz.Çoğu kişinin hayallerini umutlarını yıkmaya hakkınız yoktur.Çoğu kişi evlilik hayallerini kurarken önlerine işsizlik çıkıyor.Adalet mülkün temelidir.(Hz.ömer).Hz.ömere bakarak hiç kimseye haksızlık etmeyin.Kendi menfaatleriniz için bir hakkı yok saymaya hakkınız yoktur.Tıbbi sekreterler olarak Allahın adaletine teslim ediyoruz.Bizleri bu duruma sizler getirdiniz.Her namaz vakitlerinde sorumlulardan beddualar edeceğiz.Tıbbi sekreterler olarak işsizlikten atanmamaktan bunalıma girdiğimizi neler çektiğimizi bilemezsiniz.Tıbbi sekreterler olarak çok şey istemiyoruz.Sadece hak ettiğimiz hakkı istiyoruz.Atanmak herkes gibi bizlerde bir yuva kurmak istiyoruz.Tıbbi sekreterler olarak sağlık alanında hastaneler ,sağlık ocaklarında staj yaparken nasıl çalıştığımızı Allah bilir.Tıbbi sekreterler olarak işlerimizi ciddiyetle yerine getiriyoruz.Aile sağlığı merkezinde sınıflandırmadan dolayı çalışıyoruz. Tıbbi sekreterler olarak maaş olarak aynı olsun ama aile sağlığı elemanı olarak görev alalım güvencemiz olsun.Sınıflandırmadan dolayı B sınıfı için 1 Tıbbi sekreter A sınıfı 2 Tıbbi sekreter çalıştırılıyor.Halk sağlığı Müdürlükleri Doktorlara Aile Sağlığı Merkezleri kiralıyor.Hemşireler Aile hekimliğinde aile sağlığı elemanı olarak sözleşme imzalıyorlar.Aile Sağlığı merkezleri sınıflandırmaya geçtiği zaman doktorların maaşında ek olarak bir fazla olarak alıyorlar.Doktorların maaşına bişey demiyoruz bizler hak ettiğimiz hakkı istiyoruz.Aile sağlığı merkezinde hasta kabulde hastalara nasıl hoşgörüyle davrandığımızı Allah bilir.Hasta kayıtlarında resmi yazışmalarında bizler yapıyoruz.Tıbbi sekreterler olarak hakkmızı için daha ne yapalım.
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.