Anne Ve Bebek Ölümleri Azaldı

Tosun, "Sağlıkta Dönüşüm Programı'nın en önemli bileşenlerinden olan genel sağlık sigortası, sağlık hizmetlerine erişimin kolaylaştırılması ve hizmet kalitesinin artırılması gerçekleştirilmiş durumdadır. Aşılamada gelişmiş ülkeler seviyesine ulaşılarak, bu oran yüzde 97 olarak gerçekleşmiştir.

Anne Ve Bebek Ölümleri Azaldı

Sağlık Bakanlığı 2010 yılı idari faaliyet raporu açıklandı. Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Nihat Tosun tarafından açıklanan faaliyet raporunda, anne ve bebek ölüm oranlarındaki son sekiz yılda gerçekleşen düşüşlere dikkat çekildi.Tosun, "Sağlıkta Dönüşüm Programı'nın en önemli bileşenlerinden olan genel sağlık sigortası, sağlık hizmetlerine erişimin kolaylaştırılması ve hizmet kalitesinin artırılması gerçekleştirilmiş durumdadır. Aşılamada gelişmiş ülkeler seviyesine ulaşılarak, bu oran yüzde 97 olarak gerçekleşmiştir.

Bulaşıcı olmayan hastalıklara bağlı olarak sağlığın bozulmasını ve erken ölümleri önlemek için programlar hayata geçirilmiştir. OECD ülkelerinin anne ölümlerinde 23 yılda kat ettiği mesafe son 8 yılda başarılarak yüz binde 16.4; bebek ölümlerinde ise 30 yılda kat ettiği mesafe son 8 yılda başarılarak binde 10.1 olarak gerçekleşmiştir' dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Haberler
Personel Sağlık
Personel Meb
Hemşire Forması