Ankara Muhtarları Vali Yüksel'i Ziyaret Etti

Ankara Muhtarlar Derneği Başkanı Hakan Yiğit ve beraberinde yönetim kurulu üyeleri muhtarlar ile birlikte Ankara Valisi Alâaddin Yüksel’i makamında ziyaret etti.         Vali Alâaddin Yüksel, kabulde yaptığı...

Ankara Muhtarları Vali Yüksel'i Ziyaret Etti
23 Aralık 2011 Cuma 10:49

Ankara Muhtarlar Derneği Başkanı Hakan Yiğit ve beraberinde yönetim kurulu üyeleri muhtarlar ile birlikte Ankara Valisi Alâaddin Yüksel’i makamında ziyaret etti.
        Vali Alâaddin Yüksel, kabulde yaptığı konuşmada, “Devletimizin temel taşları muhtarlarımızdır. Kamu yönetimi içerisinde görev alan kişilerin dünya gerçeklerinden asla uzak kalmaması, aklın icaplarını her zaman kullanması ve halkın ihtiyaçlarını doğru belirlemesi gerekmektedir. Bu bağlamda muhtarlarımız, görevlerini layıkıyla yerine getirmektedirler.” dedi. Çağdaş kamu yönetimleri içersinde tüm dünyada daha özerk, daha yerel, kendisine güvenen ve yetebilen, problemleri mahallinde çözen yönetim anlayışlarının konuşulduğunu dile getiren Vali Yüksel, "Yerel yönetimlerin esasen açıklık, katılımcılık, hesap verebilirlik, insan haklarına saygılı, etkili ve verimli hizmet başlıklarını önüne koyması gerekiyor. Katılımcılığı ifade eden yegane müessese muhtarlıklardır.” diye konuştu.
        “Devletin Temel Taşları” olarak nitelendirdiği muhtarların sorunlarını bildiğini ve bu yöndeki çalışmaları yakından takip ettiğini belirten Ankara Valisi Alâaddin Yüksel, şunları dile getirdi: “Devletin milletiyle buluşma yerleri muhtarlıklarımızdır. Üstün görev ve sorumluluk anlayışı içerisinde hizmetlerini büyük fedakârlıkla yerine getiren muhtarlarımız mahallelerde ve köylerde gözümüzdür ve kulağımızdır. Kamu hizmetlerinin geliştirilmesi ve kalkınmamızın hızlı sağlanmasında mahalli duygu, görüş ve yararları temsil eden muhtarlarımızla kamu kurum ve kuruluşlarımızın her kademesinde koordinasyon sağlanmasının önemini bir kez daha ifade ediyorum. Muhtarlarımızla işbirliği ve gönül birliği içerisinde çalışmaya devam ederek, devlet millet buluşmasının daha sağlıklı bir biçimde gerçekleşmesini sağlayacağız.”
        Ankara Muhtarlar Derneği Başkanı Hakan Yiğit de Vali Yüksel’i başmuhtar kabul ettiklerini ifade ederek, “Ankaralı muhtarlar olarak her türlü sıkıntımızı ve sorunumuzu siz Sayın Valimize rahatlıkla ve kolaylıkla iletiyor ve paylaşıyoruz. Ankara Valimiz olarak, karşılaştığımız ve karşılaşabileceğimiz sorunları çok iyi tespit edip engin tecrübenizle, bilginizle ve sevginizle bizlere yol gösteriyor; duygu ve düşüncelerinizi bizlerle paylaşıyorsunuz. Biz de size, bu duygularımızın bir ifadesi olarak bir şükran plaketi sunmak istiyoruz.” dedi.
        Ankara Muhtarlar Derneği Başkanı ile Yönetim Kurulu Üyeleri, Ankara Valisi Alâaddin Yüksel’e şükran plaketi sunduktan sonra Tarihi Ankara Valiliği binasını gezerek topluca fotoğraf çektirdi.
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.