Aksaray Sağlık Sen Şube Başkalığında Görev Değişimi

Sağlık Sen Şube Başkanı iken görevinden ayrılan

 Aksaray Sağlık Sen Şube Başkalığında Görev Değişimi
27 Mayıs 2014 Salı 00:34


Sağlık Sen Şube Başkanı iken görevinden ayrılan İmran TEKGÖZ’ ün boşalan Sendika Başkanlığına tanınmış yüzlerden Sendika Şube Başkan Yardımcısı Şahin MERAL seçilmiştir.

Sağlık Sen Şube Başkanı Şahin MERAL’ Sendikacılıkta makam ve görevlerin geçici olduğunu kalıcı olanın hizmet ve görev olduğunu alınan Sendikal bayrağı biraz daha ileriye götürerek Devletimize,Milletimize ve Sağlık Çalışanlarına yönetim olarak hizmet etmek olduğunu belirten Başkan Şahin MERAL Bu güne kadar emeği gecen Sağlık sen Kurucu başkanlarımıza ve Şube  başkanlarına yaptıkları hizmetlerinden dolayı teşekkür etmiştir.

Başkan MERAL Sözlerine şu şekilde devam ederek;Türkiye genelinde yetkili sendika olarak sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının tek adresi Sağlık-Sen’in, Aksaray Şubesi olarak, ilimizde de yine 2014 yılı Mayıs ayı sayımlarına göre yetkiyi almış bulunmaktayız.

Gücünü milletinden ve üyelerinden alan, haksızlığın karşısında haklının sesi olan Sağlık-Sen’in ‘Genel Yetkisi’ne ilimizde de yetkili sendika olarak katkı verecek olmanın gururunu yaşıyoruz ve yaşatmak için elimizden geleni yönetim olarak yapacağız diyen Şube Başkanı Şahin MERAL ;

‘’Yaptığı sendikal çalışma ve atılımlarıyla kısa bir zamanda sendikal arenada nitelikli bir marka ve güçlü bir isim olan Sağlık-Sen ailesinin ferdi olmaktan dolayı ayrıca mutluyuz demiştir.’’

Sendikalı olmanın ayrıcalık olduğunu, Sağlık senli olmanın ise ideolojik saplantılardan uzak,  hizmet sendikacılığından yana olmak demektir.

Sağlık-Sen’li olmak; insanı merkeze almak demektir..

Sağlık-Sen’li olmak; ülkemizdeki büyük değişime de toplumsal sorumluluk bilinci içinde katkı sunarken, ilke ve erdemlerinden asla taviz vermemek demektir.. Değiştirirken, değişmemektir..

Sağlık-Sen’li olmak; millet olarak büyük ülke hayaline ve çalışanların refah seviyesinin yükseltilmesi amaç ve hedefine ulaşmak için varlığını ortaya koymak demektir..

Sağlık-Sen’li olmak; sorumluluk ve zorunluluk hissi taşıyarak, büyük  hak mücadelesi ve alın teri hareketinin içinde yer almak demektir..

Sağlık-Sen’li olmak; sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının sorunlarına öneri, rapor, program ve ar-ge çalışmalarıyla çözüm aramak ve çare olmaktır..

Sağlık-Sen’li olmak; Türkiye'nin topyekün kalkınmasına, gelişmesine tüm benliğiyle, söylem ve eylem birliğiyle destek vermek demektir..

Sağlık-Sen’li olmak; üreten, ürettiğini paylaşan, olmaktır..

Sağlık-Sen’li olmak; Zor zamanlarda konuşmak demektir..

Sağlık-Sen’li olmak; haksızlığa boyun eğmemek, tertemiz bir alın ve yürekle karşısında durmaktır..

Sağlık-Sen’li olmak; Türkiyeli olmak…

Sağlık-Sen; Türkiye demektir..

Bu vesileyle, aktif çalışmalarımızda yolumuza ışık tutarak, başarılı çalışmalarıyla bizlere üyelerimize ilham veren başta Sağlık-Sen Genel Başkanımız Metin MEMİŞ ve değerli genel merkez yönetim kurulu üyelerimize, Bizleri gece gündüz demeden hiç yalnız bırakmayan Çok değerli Vekillerimize İl Başkanımıza ayrı ayrı teşekkürlerimizi bir borç biliyoruz.

Sağlık ve Sosyal hizmet Çalışanlarımızın hak ve taleplerinin mücadelesi yolunda, yılmadan, yorulmadan yürüyerek yetki hedefine ulaştıran Şube Yönetim kurulu Dede GÖRGÜLÜ, Barış KESER, Muammer ER, Yunus GÜÇLÜ, Adanan ÖCAL ve Emre CANSIZLAR’a, İlçe ve işyeri temsilcilerimize, her zaman yanlarında olduğumuz ve olacağımız yanımızda olan vefakâr üyelerimize teşekkür ediyoruz.

Sağlık ve Sosyal Hizmet Kolu’nda Sağlık-Sen İlkeli, kararlı ve asil duruşun tek adresi Sağlık-Sen her geçen gün daha da büyümeye ve yetkisini daim kılmaya inşallah devam edecektir.

Sağlık-Sen olarak,  içinde yer aldığımız Memur-Sen’in tüm teşkilatları ve üyeleriyle birlikte omuz omuza dünden bugüne verdiğimiz mücadele sonucunda kamu çalışanlarına en son armağan ettiğimiz 5 yılda yıpranma payı, Lisans tamamlama ve Kreş imkanı ile bundan sonra da sendikal hedeflerimizden asla taviz vermeyerek var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz diyen Başkan MERAL ‘’Son olarak, değerli dava arkadaşlarımıza ve sendikal çalışmalarımızı haberleştirerek kamuoyuyla paylaşmamıza öncülük eden siz değerli basın mensuplarına teşekkür ediyoruz dedi.’’

Saygılarımızla…
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.