Aksaray Devlet Hastanesi'nde Sendikalı Personele Baskı!

Sağlık-Sen Aksaray Şube Başkanı Salih Yiğit yaptığı basın açıklamasında Aksaray Devlet Hastanesi İdaresi tarafından sendika mensubu çalışanlarına baskı yapıldığını ifade etti..

Aksaray Devlet Hastanesi'nde Sendikalı Personele Baskı!
17 Mayıs 2016 Salı 03:48

Sağlık Sen Aksaray Şubesi Basın Açıklaması:

 Sağlık-Sen Aksaray Şubesi olarak 900’e yakın üyemizle Sağlık ve Sosyal Hizmet çalışanlarının daha önceki yıllarda olduğu gibi bu yılda yetkili sendika olduk. Sağlık-Sen Aksaray Şubesi olarak sadece üyelerinin haklarını korumak değil Aksaray ilindeki bizlerinde içinde bulunduğu halkımızın sağlık hizmetini en kaliteli bir şekilde alması için görüş ve önerilerle gerek Sağlık Bakanlığı nezdinde gerek Aksaray içerisinde katkıda bulunduk. Amacımız Sağlık Bakanlığının Halkımızın Sağlıkta devrim niteliğindeki güzel olan icraatlarını uygularken karşılaştığı veya karşılaşacabileceği sorunları masaya yatırmak ve çözüm önerileri sunmaktı.
Bu amaçla yapılan Sayın vekillerimizin ve Aksaray’ın ileri gelen kişilerinin de katılımıyla birlikte Sendika yöneticilerimiz,ilçe temsilcilerimiz,işyeri temsilcilerimiz ve Sağlıkta kalitede fikir önderi olabilecek doktorlarımızın da katılımıyla yaklaşık 100 kadar sağlık çalışanı ile bir araya gelinmiş sorunlar masaya yatırılmıştır.
Daha sonrasından üzücü olan Aksaray Devlet Hastanesi yöneticilerinin bu toplantıyı hazmedemeyip üyelerimizin  başhekimin odasına tek tek çağrılarak kaba tabirle aba altından sopa göstererek, kişilerin yerleri değiştirilmeye kalkışılarak baskı görmesi ve bu toplanan tüm güzide topluluğa zibidiler toplandı diyerek hakaret edilmesidir.
Bir idarenin sağlıktaki sorunları tartışmaktan kaçarak, bunların gizli kalmasını sağlayarak, sorunlarının değil personelin üzerine giderek, bunu dile getiren insanları da baskı yoluyla sindirmeye çalışarak ve bu insanlara şunu istiyordu da vermedik yoluyla iftira atarak nasıl bir başarılı sağlık hizmeti Aksaray’a kazandıracakları Sağlığın içinden birileri olarak merak ediyoruz.
Burada fikir beyan eden sağlıkta şu yapılırsa daha güzel olur diyerek görüş sunan güzide sağlık çalışanlarına yapılan bu baskıyı şiddetle kınıyoruz.
Buda yetmeyip Aksaray Devlet Hastanesindeki Sendika yönetici arkadaşlarımızın tümünün sicil notlarının hepsini düşük vererekten korkutmaya çalışmak tamamen yakışıksız bir harekettir. Buna da yargı  zaten dur demiş ve verilen sicil notları daha iyi olması gerektiği yönünden bozmuştur.
Şu her zaman için bilinmelidir ki hiçbir hemşirenin, doktorun, memurun bu sorunları dile getirdi diye Devlet Hastanesi yönetiminden bir baskıya ve ezmeye çalışmasına asla müsaade  etmeyeceğiz  onların yanında bulunacağız.
Bizim temennimiz Aksaray Sağlık-Sen Şubesi olarak sağlıktaki sorunları aşmak, Aksaray’ımızı güzide sağlık şehirleri arasına sokmaktır. Bu hususta da sayın vekillerimizin ve Aksaray’ımızın ileri gelenlerinin bu sıkıntıların üzerine gideceği, bizlere destek vereceği ve en doğrusunun yapılacağına inancımız tamdır. Saygılarımızla arz ederiz..
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.