Akdağ: Savaş Şartlarında Bile Sağlık Kurumları Ve Çalışanlarına Dokunulmaz

Düşmana bile reva görülemeyecek bir eylemi kendi halkına reva gören terör örgütü, bu eylemini derhal sonlandırarak güvenlik görevlileri ile sağlık çalışanımızı serbest bırakmalıdır.

Akdağ: Savaş Şartlarında Bile Sağlık Kurumları Ve Çalışanlarına Dokunulmaz

Terör örgütünün,  Diyarbakır’ın Lice İlçesi karayolunda, 2 güvenlik görevlisi ve Bingöl’ün Genç İlçesi Devlet Hastanesinde görev yapmakta olan 1 sağlık memurumuzu kaçırdığını öğrendim. Konuyu İçişleri Bakanımız ile birlikte yakından takip etmekteyim.

Sağlık çalışanlarımız, günün 24 saati her türlü fedakârlığa katlanarak insanımıza sağlık hizmetini en iyi şekilde sunmak gayreti içerisindedir. Vatandaşlarımız, sağlık çalışanlarımızın bu gayretini yakından bilmekte,  takdir etmekte ve verilen hizmeti bizzat yaşamaktadır.Terör örgütünün güvenlik görevlileri ve sağlık çalışanımıza karşı yaptığı bu çirkin ve zorbaca eylem asla kabul edilemez. Savaş şartlarında bile sağlık kurumları ve çalışanlarına dokunulmazken insanımıza hizmet etmekten başka hiçbir gayesi olmayan bir sağlık çalışanımızın terör örgütünün elinde bulunmasını kabul etmek mümkün değildir.

Terör örgütünün bu eylemi bölgede yaşayan vatandaşlarımızın sağlık hizmetlerini alma hakkına karşı açık bir engellemedir. Sağlık çalışanlarımızın her türlü şart altında kutsal hizmetlerini devam ettirerek vatandaşlarımızın bütün sağlık ihtiyaçlarını karşılayacaklarına inancım tamdır.

Düşmana bile reva görülemeyecek bir eylemi kendi halkına reva gören terör örgütü,  bu eylemini derhal sonlandırarak güvenlik görevlileri ile sağlık çalışanımızı serbest bırakmalıdır.

 

Prof.Dr. Recep Akdağ

Sağlık Bakanı
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Haberler
Personel Sağlık
Personel Meb
Hemşire Forması