Aile Ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Çalışanlarına Adaletsiz Rotasyon..

AİLE VE SOSYAL POLİTİKALAR BAKANLIĞI ÇALIŞANLARINA ADALETSİZ ROTASYON

Aile Ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Çalışanlarına Adaletsiz Rotasyon..
18 Mayıs 2013 Cumartesi 13:49

Tüm Sağlık-Sen Genel Başkanı Okay Erözgün, bugün Resmi Gazete’de yayımlanan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği ile Bakanlığa bağlı tüm birimlerde yöneticiler dışındaki memurlara rotasyon getirilmesinin adaletsiz ve özlük haklarına aykırı olduğunu belirtti.

Erözgün, Yönetmelikle, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı merkez teşkilatında görevli şube müdürü, müdür, daire başkanı ve üstü yöneticiler ile taşra teşkilatında görevli il müdürü ve il müdür yardımcılarının kapsam dışında bırakılarak, tüm memurlara rotasyon getirildiğini hatırlattı. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Yer Değiştirme Yönetmeliği’nde her hizmet bölgesi için zorunlu çalışma sürelerinin ise birinci bölgede 7 yıl, ikinci bölgede 5 yıl, üçüncü bölgede 4 yıl, dördüncü bölgede 3 yıl olduğunu vurgulayan Erözgün, şunları ifade etti:

“Yeni Yönetmelikte personele tüm bölgelerde sırasıyla görev yapma zorunluluğu getirildi. Yani herkes dördüncü bölgede de görev yapacak. Yönetmelikte, personelin bulunduğu yerde görev yapma süresi sağlık veya eş mazereti bulunanlar hariç, en fazla 10 yıldır. Bulunduğu yerde 10 yılını dolduran personel, hizmet puanına göre atanacak. Bulunduğu yerde 10 yılını dolduran personelin atanma zorunluluğu 2014 yılı atama döneminde uygulanmaya başlanacak.”

İstihdamın yetersiz olduğu yerlerde çalışmanın, teşvikle özendirilmesi gerektiğini söyleyen Erözgün, “Yüksek maaşlarla personelin gönüllü olarak ihtiyaç bulunan yerlere gitmesi sağlanmalıdır. Tüm Sağlık-Sen olarak, olayın takipçisi olacak ve bu hukuk dışı, adaletsiz, memurların özlük haklarını ihlal eden Yönetmeliğin iptali için dava açacağız.”
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.