Aile Sağlığı Elemanlarına Kadro Verilmesi İçin Dilekçe Kampanyası

Aile Sağlığı Elemanlarına Kadro Verilmesi İçin Dilekçe Kampanyası

Aile Sağlığı Elemanlarına Kadro Verilmesi İçin Dilekçe Kampanyası
21 Şubat 2012 Salı 16:11

Dört beş yıl vekil Ebe ve hemşire olarak çalıştıktan sonra Aile Hekimleri ile Sözleşme imzalayarak Aile Sağlığı Elemanı olan Vekil Ebe ve Hemşirelerle birlikte kadroya geçirilmeleri gereken Aile Sağlığı Elemanlarının da kadroya geçirilmesi için Tüm Sağlık-Sen dilekçe kampanyası başlattı.

Tüm Sağlık-Sen daha önce vekil ebe-hemşire olarak çalıştığı halde kadro verilmeyen Aile sağlığı elemanlarına kadro verilmesinin peşini bırakmıyor.
 
Diyanet Teşkilatında vekil imamlara kadro verilirken halen çalışıyor olması istenmediği halde Sağlık Bakanlığında vekil ebe ve hemşirelere kadro verilirken bir yıldır vekil ebe-hemşire olarak çalışıyor olma şartı koyarak daha önce dört beş yıl vekil ebe ve hemşire olarak çalışanlar mağdur olmuşlardır.
 
Sağlık Bakanlığı ile konu hakkında görüşmeler yapan Tüm Sağlık-Sen verilen sözlerin arkasında durmak için Vekil Ebe ve Hemşirelerden Başbakana, Sağlık Bakanına ve Partilerin Grup Başkan Vekillerine ulaştırmak üzere Aile Sağlığı Elemanlarından dilekçe topluyor.
 
Tüm Sağlık-Sen Genel Başkanı Okay Erözgün, konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada; Daha önce vekil ebe hemşire olarak çalışan aile sağlığı elemanlarına da kadro verilmesi gerekmektedir. Aile Sağlığı hizmeti bir kamu hizmetidir. Burada çalışan Ebe ve hemşireler iş güvencesinden yoksun olarak çalıştırılamazlar. Anayasa Mahkemesinin E: 2005/10, K: 2008/63 Sayılı Kararında da belirtildiği üzere Aile sağlığı elemanı olarak çalıştırılan sözleşmeli personeller Anayasanın 128. maddesinde tanımlanan diğer kamu personeli kapsamında değerlendirilen personeller grubunda olduğu mütalaa edildiğinden Aile Sağlığı elemanlarının da vekil ebe hemşireler gibi 4/B kadrosuna geçirilmeleri gerekmektedir dedi.
 
Aile Sağılığı Elemanları iş güvencesine kavuşacak şekilde kadroya geçirilinceye kadar durmaksızın konuyu her platformda takip edeceğiz diyen Erözgün, Aile Sağlığı Elemanı olarak çalışanlardan dilekçe vererek kampanyamıza katılmalarını ve mücadelemize destek vermelerini beklemekteyiz. Dilekçe kampanyamıza verecekleri destek kadroyu çabuklaştıracaktır dedi.
 
Erözgün, dilekçe vererek mücadeleye katılan Aile Sağlığı elemanlarının taleplerini Sayın Başbakanımıza, Sayın Sağlık Bakanımıza ve Partilerimizin Grup Başkanlarına ileteceklerini ve konuyu gündemde tutacaklarını açıkladı.
 
30 gün içinde ulaştırılmasını isteyen Erözgün, 01 Nisan 2012 tarihinde Aile Sağılığı Elemanlarının dilekçelerini, Siyasi partilerin Grup Başkanlarına ulaştırmak istediklerini, Sağlık Bakanlığınca hazırlanmakta olan torba yasa içerisinde aile sağlığı elemanları ile ilgili düzenlemenin de yer alması için dilekçe kampanyasının önemli olduğunu açıkladı. 
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.