Aile Sağlığı Elemanları Atama Bekliyor..

Aile Sağlığı elemanları atama bekliyor

Aile Sağlığı Elemanları Atama Bekliyor..
15 Nisan 2014 Salı 09:34

Bizler; Sağlık Bakanlığında (ASE) KAMU DIŞI AİLE SAĞLIĞI ELEMANI statüsünde görev yapan personelleriz. Aynı ortamda aynı işi yaptığımız, aynı havayı soluduğumuz kadrolu personelle, kamu dışı veya kadrolu diye maalesef ayrılıyoruz. Kurum içerİsinde özlük ve mali haklar noktasında kadrolu personele tanınan hiçbir haktan neredeyse faydalanamıyoruz. Sayın Başbakanımız Recep Tayyip ERDOĞAN yazılı ve görsel basında; Sözleşmeli personellerin kadroya geçirileceği çalışmalarının başlatıldığı konusunda kamuoyuna bilgi vermiştir. Bu durum biz (ASE) KAMU DIŞI AİLE SAĞLIĞI ELEMANI statüsünde görev yapan personeller arasında da heyecan ve mutlulukla karşılandı. Ancak; yapılacak düzenlemenin sadece 4/B statüsünde görev yapanları kapsadığı ve (ASE) KAMU DIŞI AİLE SAĞLIĞI ELEMANI statüsünde çalışanların yine dışlandığı yönünde duyumlar alınmıştır. Bizler (ASE) KAMU DIŞI AİLE SAĞLIĞI ELEMANI adı altında çalışanlar olarak artık çalışma hayatında tüm ayrımcılıkların son bulmasını istiyoruz. Bu nedenle; 657 sayılı yasa gereği sözleşmeli olarak istihdam edilen tüm personelin aynı kabul edilerek, sözleşmeli personelin kadroya geçirilme çalışmalarında (ASE) KAMU DIŞI AİLE SAĞLIĞI ELEMANI statüsünde çalışan personellerin de dahil edilmesi hususunda yardımlarınızı bekliyoruz. Bizlerde artık bu devlete hizmet veren sağlıkçılar olarak ELEMAN adı altında değil sağlık personeli sıfatında yer almak istiyoruz. Sayın Başbakanım madem tüm sözleşmeliler deniliyorsa ve sonuç olarak ta sadece 4/Bli arkadaşlarımıza kadro imkanı tanınıyor ise bunun neresinde adalet neresinde hukuk neresinde eşitlik ilkesi. Siz Başbakanımız olarak bu konuyu inceletip ve daha bizlerden haberi bile olmayan bazı yetkililerimize yaklaşık olarak sayıları 3500 -4000 olan KAMU DIŞI AİLE SAĞLIĞI ELEMANLARININ olduğunu hatırlatacağınıza ve geçte olsa hakkımızı vereceğinize canı gönülden inanıyoruz. 

KAMU DIŞI AİLE SAĞLIĞI ELEMANLARIBizler; Sağlık Bakanlığında (ASE) KAMU DIŞI AİLE SAĞLIĞI ELEMANI statüsünde görev yapan personelleriz. Aynı ortamda aynı işi yaptığımız, aynı havayı soluduğumuz kadrolu personelle, kamu dışı veya kadrolu diye maalesef ayrılıyoruz. Kurum içerİsinde özlük ve mali haklar noktasında kadrolu personele tanınan hiçbir haktan neredeyse faydalanamıyoruz. Sayın Başbakanımız Recep Tayyip ERDOĞAN yazılı ve görsel basında; Sözleşmeli personellerin kadroya geçirileceği çalışmalarının başlatıldığı konusunda kamuoyuna bilgi vermiştir. Bu durum biz (ASE) KAMU DIŞI AİLE SAĞLIĞI ELEMANI statüsünde görev yapan personeller arasında da heyecan ve mutlulukla karşılandı. Ancak; yapılacak düzenlemenin sadece 4/B statüsünde görev yapanları kapsadığı ve (ASE) KAMU DIŞI AİLE SAĞLIĞI ELEMANI statüsünde çalışanların yine dışlandığı yönünde duyumlar alınmıştır. Bizler (ASE) KAMU DIŞI AİLE SAĞLIĞI ELEMANI adı altında çalışanlar olarak artık çalışma hayatında tüm ayrımcılıkların son bulmasını istiyoruz. Bu nedenle; 657 sayılı yasa gereği sözleşmeli olarak istihdam edilen tüm personelin aynı kabul edilerek, sözleşmeli personelin kadroya geçirilme çalışmalarında (ASE) KAMU DIŞI AİLE SAĞLIĞI ELEMANI statüsünde çalışan personellerin de dahil edilmesi hususunda yardımlarınızı bekliyoruz. Bizlerde artık bu devlete hizmet veren sağlıkçılar olarak ELEMAN adı altında değil sağlık personeli sıfatında yer almak istiyoruz. Sayın Başbakanım madem tüm sözleşmeliler deniliyorsa ve sonuç olarak ta sadece 4/Bli arkadaşlarımıza kadro imkanı tanınıyor ise bunun neresinde adalet neresinde hukuk neresinde eşitlik ilkesi. Siz Başbakanımız olarak bu konuyu inceletip ve daha bizlerden haberi bile olmayan bazı yetkililerimize yaklaşık olarak sayıları 3500 -4000 olan KAMU DIŞI AİLE SAĞLIĞI ELEMANLARININ olduğunu hatırlatacağınıza ve geçte olsa hakkımızı vereceğinize canı gönülden inanıyoruz. 

KAMU DIŞI AİLE SAĞLIĞI ELEMANLARI
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.