Aile Sağlığı Elamanı Alınacak...

Aile Sağlığı Elamanı Alınacak

Aile Sağlığı Elamanı Alınacak...
28 Ocak 2013 Pazartesi 20:12

Kamu Görevlisi Olmayan Ebe, Hemşire, Sağlık Memuru ve Acil Tıp Teknisyenlerinin Aile Sağlığı Elemanı Müracaat İlanı

Müracaat Tarihi : 28.01.2013 – 30.01.2013

Diğer Alım Yapılacak Tüm Güncel Sağlık Personeli İlanları İçin Tıklayınız

İlimizde, Maliye Bakanlığının 01.06.2011 tarih ve B.07.0.BMK.0.20/6976 sayılı yazısı doğrultusunda Bakanlığımızca; 5258 sayılı Aile Hekimliği Uygulaması Hakkında Kanun’un 3’üncü maddesinin ikinci fıkrasına istinaden Kamu Görevlisi Olmayan Aile Sağlığı Elemanı olarak istihdam edilmek üzere Ankara iline tahsis edilmiş olan 120 (yüzyirmi) adet aile sağlığı elemanı istihdamından 2 (iki) adet boş pozisyon oluşmuştur. Ekli tabloda bulunan pozisyonlara istihdam edilmek üzere kamu görevlisi olmayan sözleşmeli aile sağlığı elemanı alınacaktır.

5258 sayılı Kanun ve bu kanuna istinaden yayımlanan Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Başkanlığının 03/12/2012 tarih ve 1238 sayılı yazısının 7. Maddesinde belirtilen hususlara göre hazırlanan ekte yer alan tabloda bildirilen sayıda pozisyona kamu görevlisi olmayan aile sağlığı elemanı olarak çalışmak üzere başvuracak kişilerin, aşağıda yazılı usul ve esaslar çerçevesinde başvurmaları gerekecektir.

Söz Konusu Pozisyonlara Başvuru İçin Aranan Şartlar:

a) Türkiye’de mesleğini icra etmeye yetkili ve ortaöğretim veya yüksek öğretim kurumlarının ebelik, hemşirelik, sağlık memuru (toplum sağlığı), acil tıp teknisyenliği bölümlerinden mezun olanlar başvurabilecektir.
b) Vekil ebe veya hemşire olarak çalışan kişiler de başvuru yapabilecektir.
c) Başvuru için ilimizde ikamet şartı aranmayacak, ülke genelinden başvuru alınacaktır.
d) Başvuru tarihi itibariyle altı ay öncesine kadar kamu görevlisi olanlar (657 sayılı Kanun 4/A, 4/B, 4924 sayılı Kanun, 399 sayılı KHK, 5393 sayılı Kanunun 49 uncu maddesine göre çalışanlar v.b) başvuramayacaktır. Ancak 5258 sayılı Kanun kapsamında kamu görevlisi olmayan aile sağlığı elemanı olarak çalışmakta iken sözleşmesini usulüne uygun sona erdirenler başvurabileceklerdir. (Dilekçe örneği ektedir.)
e) Başvuru bir dosya ile doğrudan aile sağlığı elemanı olarak sözleşme yapılacak kişi tarafından Halk Sağlığı Müdürlüğüne yapılacak olup posta veya diğer yollarla yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

Başvuruda İstenecek Belgeler:

- T.C. Kimlik Numarası bulunan geçerli bir kimlik belgesinin onaylı fotokopisi,
- Sağlık Bakanlığınca tescil edilmiş diploma veya geçici mezuniyet belgesinin noter onaylı sureti, (Tescil edilmiş bulunan diploma veya geçici mezuniyet belgesinin aslının getirilmesi halinde, belgenin fotokopisi, aslına uygunluğu kontrol edildikten sonra birim sorumlusu/müdür yardımcısı tarafından isim ve unvan yazılarak tasdik edilmek suretiyle kabul edilecektir.)
- Adli sicil kaydının bulunmadığına dair beyan, (Müdürlük, beyanın doğruluğunu, adli sicil bilgilerini verebilecek mercilerden teyit eder.)
- Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmadığına ilişkin sağlık raporu,
- Aile sağlığı elemanı olarak sözleşme imzalamak istediğine ve başvuru tarihi itibariyle altı ay öncesine kadar kamu görevlisi olarak çalışmadığına dair imzalı dilekçe,
- Dört adet vesikalık fotoğraf yer alacaktır.

Kişiye Ait Bu Belgelere Ek Olarak;

- İlimizde görev yapmakta olan ve ekli listede yer alan aile hekimliği birimlerinden herhangi bir sözleşmeli aile hekimince imzalanmış, kişi ile çalışmak istendiğini açıkça beyan eden imzalı dilekçe de bulunacaktır. (Dilekçe örneği ektedir)

KAMU PERSONELİ OLMAYAN AİLE SAĞLIĞI ELEMANI ALIMINDA BOŞ POZİSYONLARIN SIRALANMASINDA DİKKATE ALINAN HUSUSLAR;

Türkiye Halk Sağlığı Kurumunun 03/12/2012 tarih ve 1238 sayılı yazısının 7. Maddesinde;
İlinize tahsis edilmiş bulunan kamu görevlisi olmayan aile sağlığı elemanı pozisyonlarında boşalma olması durumunda aşağıdaki öncelik sıralamasına göre işlem tesis edilecektir.
a) İldeki boş pozisyon, sosyo-ekonomik gelişmişlik sıralamasına göre en düşük gelişmişlik grubunda yer alan ilçelerden başlanmak suretiyle kullanılacaktır.
b) Boş pozisyon sayısından fazla başvuru dosyası bulunması halinde, ebe, hemşire, sağlık memuru(toplum sağlığı) ve acil tıp teknisyeni kadrolarının toplamı dikkate alınmak suretiyle standart kadro mevzuatına göre doluluk oranı en az olan ilçedeki aile hekimi ile anlaşarak başvuru yapan ile sözleşme imzalanacaktır. Aynı ilçede boş kadro sayısından fazla başvuru dosyası mevcut ise öncelik yükseköğretim kurumlarının ebelik, hemşirelik, sağlık memuru (toplum sağlığı) ve acil tıp teknisyenliği bölümlerinden mezun olan sağlık personeline verilecektir. Bu kapsamda da birden fazla başvuru bulunduğu takdirde öncelik başvuru evrak giriş numarasına göre belirlenecektir.

Bu hususlar çerçevesinde Ankara İlçeleri sosyo-gelişmişlik sıralamasına göre; Haymana (17), Bala (16), Evren (15), Kalecik (14), Kızılcahamam (11)’da boş aile sağlığı elemanı pozisyonu bulunmaması; Güdül (13) Aile Sağlığı Merkezi’nin 0613004 No’lu Aile Hekimliği Biriminde ise görev yapan Aile Hekiminin olmaması nedeniyle aşağıda belirtilen pozisyonlara kamu personeli olmayan aile sağlığı elemanı alınacaktır.

AİLE SAĞLIĞI ELEMANI  BOŞ POZİSYONLARI

SIRA NO

İLÇE ADI ASM ADI AH KODU  DR.ADI  DR.SOYADI ASM ADRESLERİ

ASM TEL

1

AKYURT 2 NOLU İBNİ SİNA ASM 601006 HALUK DEĞİRMENCİ YEŞİLTEPE MAH. STAD SK. NO:3

8441125

2

NALLIHAN ÇAYIRHAN 1 NOLU ASM 620007 DİDAR NAZAN TEZGÜL ARSLANBEK EMEK MAH. NO:17/1 ÇAYIRHAN

7960699

 

Müracaat Formu

Dilekçe

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.