Aile Hekimliği Uygulama Yönetmeliği'ne İlişkin Genelge Yayımlandı...

Aile Hekimliği Uygulama Yönetmeliği'ne ilişkin genelge yayımlandı

Aile Hekimliği Uygulama Yönetmeliği'ne İlişkin Genelge Yayımlandı...
26 Eylül 2012 Çarşamba 08:43

25.05.2010 günlü Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren Aile Hekimliği Uygulama Yönetmeliği'nin kimi hükümlerinin iptali istemiyle, Türk Tabipleri Birliği Merkez Konseyi tarafından açılan ...
 
 
25.05.2010 günlü Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren Aile Hekimliği Uygulama Yönetmeliği'nin kimi hükümlerinin iptali istemiyle, Türk Tabipleri Birliği Merkez Konseyi tarafından açılan davada Danıştay 5. Dairesi tarafından verilen karar http://www.ttb.org.tr/index.php/Haberler/hukuk-3299.html adresinden paylaşılmıştı.
 
Hatırlanacağı üzere Danıştay 5. Dairesi, Yönetmeliğin ekinde yer alan “Ek-1 Aile Hekimliği Uygulamasında Atama ve Nakillerle İlgili Usul ve Esaslar”ın 2. maddesinin 6. fıkrasında yer alan aile hekimliği pozisyonunda göreve başlayan sözleşmeli aile hekiminin, bu pozisyonda fiilen bir yıl çalışmadan aynı ilde başka bir aile hekimliği pozisyonuna nakil talebinde bulunamayacağına ilişkin düzenlemede belirtilen bir yıllık çalışma süresinin hesabında, yıllık izinli geçirilen günlerin sayılmayacağına ilişkin düzenlemenin iptaline karar verilmişti.
 
Bu karar üzerine Sağlık Bakanlığı Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Başkanlığı’nca bir Genelge yayımlanarak yargı kararı 81 il valiliğine duyuruldu. Genelgede; aile hekimliği pozisyonunda görev yapmakta iken aynı ilde başka bir aile hekimliği pozisyonuna nakil talebinde bulunan aile hekimlerinin bu pozisyonda görev yaptıkları sürenin hesabında, yıllık izinde geçirilen günlerin de fiili çalışmadan sayılması istendi.
  

Genelge için tıklayınız 
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.