Aile Hekimleri Primlerini Almak İçin 6 Ay İçerisinde Başvuru Yapması Gerekiyor

Sigorta primlerinin tamamını kendileri ödeyen sözleşmeli aile hekimleri ödedikleri prim paralarını almak için 6 ay içerisinde halk sağlığı müdürlüklerine başvuru yapmaları gerekiyor.

Aile Hekimleri Primlerini Almak İçin 6 Ay İçerisinde Başvuru Yapması Gerekiyor
30 Mayıs 2015 Cumartesi 13:30

Aile Hekimleri 2010 yılı itibariyle ödedikleri sigorta primlerinin yarısını Halk Sağlığı Müdürlüklerinden tekrar alabilecekler.

Sağlık Bakanlığı tarafından 2010 yılında Tıbbi Kötü Uygulamaya İlişkin Zorunlu Mali Sorumluluk Sigortası'nda Kurum Katkısına İlişkin Usul ve Esaslara Dair Tebliğ yayınladı. Bu Tebliğ ile birlikte  aile hekimleri sigorta primi ödemesinde değişiklik yapıldı. Aile Hekimleri sigorta primlerinin tamamının kendileri ödemesi gerekti.

Bu Durum TTB tarafından yargıya taşındı ve Danıştay 15. Dairesi primin yarısının hekimler tarafından yarısının ise hekimlerin bağlı bulunduğu kurum tarafından ödenmesi gerektiğine karar verdi.

Başbakanlık Hazine müsteşarlığı tarafından hazırlanan Tebliğ 23 Mayıs 2015 tarihinde Resmi gazetede yayımlandı. Tebliğde Aile Hekimlerinin ödedikleri primin yarısının bakanlık tarafından karşılanacağı, 2010 yılından tebliğin çıktığı tarihe kadar aile hekimleri tarafından tamamı ödenene primin yarısının ise 6 ay içerisinde hekimlere iade edileceği belirtildi.

AİLE HEKİMLERİ ÖDEDİKLERİ PRİMİN YARISINI ALMAK İÇİN NE YAPMALI

Aile hekimleri 2010 yılı itibariyle tamamını ödedikleri primlerin yarısını almaları için yapması gerekenler yayınlanan 23 Mayıs 2015 tarihinde yayımlanan tebliğde açıklandı.

Sigorta primlerinin tamamını kendileri ödeyen sözleşmeli aile hekimleri, sigortaya ilişkin poliçe veya sigorta şirketi ya da sigorta acentesinin kaşesini taşıyan prim ödeme makbuzunun bir örneği ile birlikte son olarak görev yaptıkları ilin halk sağlığı müdürlüğüne başvurmaları gerekiyor. 23 Mayıs 2015 tarihi itibariyle 6 ay içerisinde başvurmaları halinde prim tutarlarının yarısı döner sermaye bütçesinden karşılanacak.

mymemur.com
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.