Aile Hekimi Habersiz İşten Atıldı

AHEF Açıklaması ; ISPARTA VALİLİĞİNİ VE TÜRKİYE HALK SAĞLIĞI KURUMUNU KINIYORUZ AHEF Açıklaması ; ISPARTA VALİLİĞİNİ VE TÜRKİYE HALK SAĞLIĞI KURUMUNU KINIYORUZ

Aile Hekimi Habersiz İşten Atıldı
05 Mart 2015 Perşembe 22:03

 AHEF Açıklaması ;

ISPARTA VALİLİĞİNİ VE TÜRKİYE HALK SAĞLIĞI KURUMUNU KINIYORUZ

Bugün Aile Hekimliği tarihine ve Sivil Toplum tarihine kara bir gün olarak geçecektir.
Isparta’ da aile hekimlerini temsil eden, Dernek Başkanımız Dr. Gökay ÇETİN kişisel kaprislere kurban edilmiştir. Uğradığı yoğun mobbing sonucu tedavi gören, halen görevine devam edemeyecek durumda olan arkadaşımızın sözleşmesi kendisine haber bile verilmeden fesih edilmiştir.
Bu olayın takipçisi tüm Türkiye’deki aile hekimleri olacaktır. AHEF olarak arkadaşımızın hak arama mücadelesini biz üstleniyoruz.
Buzdağının görünen yüzü olan bu olay, aile hekimlerinin duyduğu gelecek kaygısının ne kadar haklı olduğunun en acı örneğidir.
Bu olay aile hekimliği sistemine sahip çıkmak için meydanlara inen aile hekimlerinin haklılığının bir göstergesidir.
Valiler, Türkiye Halk Sağlığı Kurumu, Bakanlık kimse sahip çıkmasa da biz aile hekimliği uygulamasına ve aile hekimlerine sahip çıkmaya devam edeceğiz.
Kamuoyuna saygılarımızla duyururuz.

AHEF YÖNETİM KURULU

----------

AİLE HEKİMİ HABERSİZ İŞTEN ATILDI BAŞLIKLI HABERE TEKZİP

05/03/2015 tarihinde, internet sitenizin http://www.personelsaglikhaber.net/guncel/aile- hekimi-habersiz-isten-atildi-h41431.html URL adresinde “Aile Hekimi Habersiz İşten   Atıldı” başlıklı bir haber yayımlanmıştır. İlgili haber hakkında kamuoyunun doğru   bilgilendirilmesiyle amacıyla aşağıdaki açıklamanın yapılması zorunluluğu hâsıl olmuştur.  İlimizde 1. Basamak Sağlık Hizmetleri’nin etkili ve verimli şekilde sunulabilmesi   amacıyla çalışmalar yapılmakta ve bu çalışmaların hayata geçirilebilmesi amacıyla ilimizde   görev yapan aile hekimleri, 5258 sayılı Aile Hekimliği Kanunu, bu Kanun’a dayalı olarak   yürürlüğe giren Aile Hekimliği Uygulaması Kapsamında Sağlık Bakanlığınca Çalıştırılan   Personele Yapılacak Ödemeler İle Sözleşme Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik ve Aile   Hekimliği Uygulama Yönetmeliği hükümleri doğrultusunda denetlenmektedir. İlgili mer’i   mevzuat hükümleri doğrultusunda yapılan denetim ve soruşturma sonucunda mevzuata aykırı   bir fiilin tespiti halinde aile hekimlerine ihtar puanları uygulanmaktadır.  İlimiz Sütçüler Aile Sağlığı Merkezinde görev yapan Dr. Gökay ÇETİN hakkında da   mer’i mevzuat hükümleri uyarınca soruşturma ve denetim yapılmış ve Aile Hekimliği Hizmet   Sözleşmesi feshedilmiştir. Isparta Valiliği’nin Aile Hekimliği Hizmet Sözleşmesi’nin feshi   kararı ve Türkiye Halk Sağlığı Kurumu’nun atama kararı da 7205 sayılı Tebligat Kanunu’nun   21. maddesi hükmü mucibince ilgilisine usulüne uygun olarak tebliğ edilmiştir. Dolayısıyla   ilgili haberde iddia olunduğu gibi Dr. Gökay ÇETİN’ in Aile Hekimliği Hizmet   Sözleşmesi’nin kendisine haber verilmeden feshedildiği iddiası doğru değildir.  Dolayısıyla bu iddiaların doğru olmadığını anlamak mümkün iken bu yönde bir   araştırma ve incelemeye gerek duymadan haber yapılması hukuka uygun değildir. Söz konusu   haberin hazırlanışındaki yaklaşımı kamuoyunun takdirine bırakmakla birlikte, bu açıklamanın   internet sitenizde aynı başlık altında yayımlanmasını kanuni haklarımız saklı kalmak suretiyle   rica ederim.  

 Dr. Özlem DEMER DORUM   Isparta Halk Sağlığı Müdürü V.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.